Ogłoszenia duszpasterskie: 4 Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

IV Niedziela Wielkanocna

22.04.2018

W 4. niedzielę wielkanocną Jezus jako Dobry Pasterz zaprasza nas do wspólnego spotkania eucharystycznego. Pragnie, byśmy jeszcze mocniej uświadomili sobie przynależność do Jego owczarni. W trosce o całe stado czuwa nad nami, szuka, kiedy zbłądzimy, przebacza niewierności, leczy słabości i karmi głodnych. Dziękujemy Bogu za każdy dar pasterskiego powołania.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Kandydaci na pierwszy rok do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie powinni zgłosić się w Kurii Biskupiej w Bielsku-Białej /ul. Żeromskiego 5a/ i złożyć odpowiednie dokumenty.

Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji. W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii została zebrana ofiara w wysokości 7560 zł, a na Radio Diecezjalne Anioł Beskidów 387 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

a. W poniedziałek, 23 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

b. W środę, 25 kwietnia – święto Św. Marka , ewangelisty.

2.  W przyszłą niedzielę, 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

1. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

2. Pielgrzymka do Częstochowy, Kalisza i Lichenia planowana jest w dniach od 13–15 lipca 2018 r. Zapisy u P. Tomasza Młocka. Tel. kontaktowy: 33 870 27 25.

3. W związku z wykonywanymi pracami monitoringu i alarmu konieczne jest przeprowadzenie przewodu światłowodowego z kościoła na plebanię. Potrzeba, aby co najmniej 4 mężczyzn przyszło w środę na godz. 8.00 do pomocy podczas kopania rowu pod przewód. Prosimy zatem o zgłoszenie się mężczyzn do pomocy dziś lub jutro.

Miłego wypoczynku niedzielnego.

Niech Chrystus pomaga nam w trudach codziennego życia.

Słuchajmy głosu tego, który jest Dobrym Pasterzem.