Ogłoszenia duszpasterskie:

Wniebowstąpienie Pańskie

02.06.2019

Przez czterdzieści dni obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, dziś przeżywamy Wniebowstąpienie Pańskie. Podczas liturgii mszalnej słyszeliśmy o tym, jak Chrystus ukazywała się swoim uczniom, rozmawiał z nimi i spożywał z nimi posiłki. Powołał ich na świadków Swojego zmartwychwstania i posłał na cały świat. Dzisiaj wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów, ponieważ wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha św., spotyka się z nami w swoim słowie oraz podczas sprawowania Najświętszej Ofiary. Nieustannie powinna nam towarzyszyć świadomość, że Jezus z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

Dziś obchodzimy XII Święto Dziękczynienia za pontyfikat papieża Jana Pawła II i za 33 lata posługi biskupiej Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, prosząc o jego rychłą beatyfikację.

Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na ciągle trwającą w budowie, Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone pieniądze na ten cel.

1. Nabożeństwo czerwcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. zarówno rannej o godz. 6.30 / tj. w poniedziałek i środę /, jak i wieczornej o godz. 17.00 w pozostałe dni tygodnia. W niedziele nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

a. W poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

b. W sobotę, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.

3. We wtorek zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Po Nowennie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby w kościele, a w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św. W czwartek od godz. 16.30 – 17.00, a w piątek od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w czwartek i piątek podczas spowiedzi. W pierwszy piątek Msza św, rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00.

5. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

6. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowennę do Ducha św. będziemy odmawiać podczas nabożeństw czerwcowych.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

8. Zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godz. 19.00 na plebanii.

9. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i rodzicom młodzieży, która ma przystąpić do bierzmowania za zrobienie porządku w kościele i koło kościoła. Również dziękujemy za złożenie ofiary pieniężnej w kwocie 1200 złotych przez rodziców dzieci komunijnych na potrzeby kościoła.

10. Podziękowania składamy P. Krzysztofowi Krausowi za bezpłatne wykonanie szafy na alby i ornaty do zakrystii oraz P. Adamowi Kubikowi za przycięcie krzewów w naszym ogrodzie.

11. Jeszcze tylko przez tydzień trwają zapisy na wakacyjny wyjazd do Włoch. Program wyjazdu jest w gablotce, a także był zamieszczony w gazetce parafialnej. Chętnych zapraszamy.

12. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego.

Pamiętajmy, aby Bogu i ludziom dziękować za otrzymane dobro.