Ogłoszenia duszpasterskie: 3 Niedziela Zwykła – 27.01.2019

27.01.2019

Jako członkowie ludu Bożego gromadzimy się razem, aby słuchać słowa Bożego i posilać się Chlebem życia. Niestety pomiędzy wyznawcami Chrystusa wciąż nie ma pełnej jedności. Ciągle doświadczamy bólu podziału, chociaż Pismo święte jako Boża księga chrześcijaństwa została dana nam wszystkim. Mówi ona o spotkaniach z Jezusem, co stanowi fundament naszej wiary. Nasze wychodzenie na spotkanie z nim, wspólna modlitwa i chęć pojednania, może doprowadzić do pełnego zjednoczenia. To jest ważna intencja, także po zakończeniu kolejnego Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebrana została kwota 7080 zł. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

b. W czwartek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera

c. W sobotę, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 17.00 na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.30 koncert kolędowy Zespołu Andrychów. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię i koncert.

1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w czwartek i piątek podczas spowiedzi.

2. Z posługą sakramentalną udamy się do chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku włącznie.

3. Przypominamy, że sakrament chrztu św. w naszej parafii poza wyjątkowymi sytuacjami udzielamy w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30 oraz w trzecią sobotę miesiąca podczas wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Bardzo prosimy, by pamiętać przy planowaniu chrztu o wyznaczonych niedzielach i sobotach chrzcielnych.

4. W przyszłą niedzielę, 3 lutego, spotkanie Honorowej Straży Najświętszego Serca Jezusowego po porannej Mszy św..

5. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz Bożej opieki na czas pracy i wypoczynku.