Ogłoszenia duszpasterskie: 3 Niedziela Zwykła – 24.01.2021

24.01.2021

Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Jezus wzywa ludzi do nawrócenia, zaprasza na drogę wiary i proponuje, abyśmy poszli za Nim. To powołanie do wspólnego stołu słowa Bożego i Chleba eucharystycznego dzielimy ze wszystkimi ochrzczonymi. Jako uczniowie Jezusa skorzystajmy z daru, którym pragnie nas obdarzyć.

Dziś z racji Roku św. Jakuba otwieramy Jubileuszowe drzwi naszej parafii. Tym widocznym znakiem chcemy wejść w Rok łaski, które pragniemy otrzymywać przez wstawiennictwo naszego Patrona. Idąc drogą Jego wiary odpowiedzmy na Boże wezwanie. Uroczystościom otwarcia będzie przewodniczył Ks. Dziekan Stanisław Czernik.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebrana została kwota 7290 zł. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać. Dziś ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych w Chorwacji.

a. W poniedziałek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła

b. We wtorek, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

c. W czwartek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

2. Otwierając się na Bożą miłość i dobroć w związku z Rokiem Jubileuszowym w naszej parafii, chcemy każdego 25 dnia miesiąca uczcić św. Jakuba przez nabożeństwo czuwania podczas, którego będziemy wypraszać potrzebne łaski dla całej parafii i ojczyzny. Pierwsze czuwanie jakubowe już jutro o godz. 17.00, a po czuwaniu Msza św. ok. godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Podobnie jak na nowennę można będzie pisać prośby i dziękczynienia do Św. Jakuba.

3. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św.. Zapraszamy do modlitwy.

4. Przypominamy, że sakrament chrztu św. w naszej parafii poza wyjątkowymi sytuacjami udzielamy w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30 oraz w trzecią sobotę miesiąca podczas wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Bardzo prosimy, by pamiętać przy planowaniu chrztu o wyznaczonych niedzielach i sobotach chrzcielnych.

5. Zachęcamy do przeglądania naszej strony internetowej gdzie znajduje się wiele informacji na temat bieżących wydarzeń z naszej parafii w zakładce – aktualności.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz Bożej opieki na czas pracy i wypoczynku.