Ogłoszenia duszpasterskie: 28.06.2020

XIII Niedziela Zwykła

28.06.2020

Każdego dnia staje przed nami konieczność podejmowania decyzji, musimy wciąż opowiadać się za czymś czy przeciw czemuś. Dziś Pan Jezus wzywa nas do klarownych decyzji, do opowiedzenia się po Jego stronie, do miłowania Go i naszych bliźnich, aż do złożenia ofiary z siebie samego. W zamian obiecuje nam życie u Boga. W czasie sprawowania liturgii eucharystycznej jesteśmy wezwani do ponownego, świadomego wyboru Mistrza z Nazaretu.

Dziś pod chórem składka na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy za złożone pieniądze na ten cel.

a. W poniedziałek, 29 czerwcauroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 17.00. Zapraszamy     do uczestnictwa w Eucharystii, aby oddać cześć tym wielkim Apostołom oraz prosić ich, o wstawiennictwo Boże w naszych potrzebach. Nabożeństwo               czerwcowe po Mszy św o godz. 17.00. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

b. W piątek, 3 lipca – święto Świętego Tomasza, apostoła.

1. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00, a następnie Msza św i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do udziału.

1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W I piątek Msza św. rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od 16.30 – 17.00, a w piątek od 16.00 – 17.00. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie zarówno w czwartek jak i w piątek podczas spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

1. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. po południu o godz. 14.00. Bardzo prosimy o tym pamiętać i poinformować bliskich jeżeli ich dziś nie ma u nas w kościele.

1. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Jeżeli ktoś ze względu na trwającą epidemię nie życzy sobie księdza prosimy zgłosić. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku.

1. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest zawsze 20 minut przed każdą Mszą św.

1. Odpust parafialny w tym roku będzie w niedzielę 19 lipca. Suma odpustowa o godz. 11.30.

1. Pierwsza komunia św. w przyszłym roku tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 30 maja.

1. Bardzo dziękujemy, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła w wysokości 2000 zł. Dziękujemy także, członkiniom z Róży św. Krzysztofa – P. Danieli Hajost. za ofiarę 200 zł. na tablicę, poświęconą Janowi Pawłowi II z okazji 100 rocznicy urodzin.

1. Informujemy, że w każdą niedzielę o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego przy kaplicze P. Ciborów na Klimosce. Gospodarze kapliczki zapraszają do modlitwy.

1. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłej niedzieli i radosnego świętowania .

Wszystkim nauczycielom, młodzieży, dzieciom

i wyjeżdżającym na urlop, dobrego odpoczynku.