Ogłoszenia duszpasterskie: 26.04.2026

wpis w: Ogłoszenia | 0

IV Niedziela Wielkanocna 26.04.2026

Jezus jest Dobrym Pasterzem, Jego głos należy rozpoznawać w sposób bezbłędny. Współcześnie rozpoznawanie głosu Dobrego Pasterza polega na zrozumieniu i przyjmowaniu nauki Chrystusa, zawsze jednak z pełnym sensem wypowiadanych przez Niego słów.  Wówczas Dobry Pasterz  staje się  zarazem bramą owiec, która wiedzie do zbawienia (por. J 10,9) Obraz bramy prowadzącej do owczarni rodzi w nas skojarzenia w odniesieniu do wspólnoty Kościoła, w której głos Jezusa jest wciąż obecny w różnych formach jego przepowiadania. W tej wspólnocie wiary każdy z nas jest obecny od chwili chrztu. To wtedy łaska uświęcająca spowodowała, że rozpoczęło się w nas życie Boże, które uczyniło z naszych serc świątynię Ducha Świętego. Ze świadomością bycia uczniami Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego weźmy udział we Mszy św.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła zebraliśmy kwotę 9510 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.  Natomiast dziś ofiarą do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w środę, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej

b) w piątek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa , rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. W tym dniu Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy na piątek, 1 maja 2026 r: od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

c) w sobotę, 2 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesiona z niedzieli 3 maja, ze względu na niemożliwość sprawowania Mszy św. wotywnej o Matce Bożej w niedzielę wielkanocną. W tym dniu modlimy się za Ojczyznę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 oraz godz. 17.00 – Msza św. z nabożeństwem majowym.

2. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych  na Mszę i nabożeństwo. Gorąco zachęcamy, by gromadzić się przy kapliczkach i śpiewać litanię do Matki Bożej.

4. W czwartek, 30 kwietnia, zapraszamy na dodatkową adorację od godz. 19.00 – 20.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca . W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W  czwartek  spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W piątek cicha adoracja w czasie spowiedzi. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi z racji pierwszej soboty miesiąca. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

6. Z posługą sakramentalną do chorych pojedziemy w piątek, od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy do środy.

7. W czwartek, 30 kwietnia, o godz. 8.30 z parkingu przy kościele wyjazd pielgrzymów na pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

8. Za tydzień w niedzielę, 3 maja, o godz. 14.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Podczas, której polecać będziemy Strażaków i ich rodziny. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy pomniku. Zapraszamy.

 9. Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Grecji, prosimy na spotkanie we wtorek, na  godz. 18.00, aby dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 1400 zł. i odebrać odpowiednie dokumenty.

10. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus obdarza nas potrzebnymi łaskami.