Ogłoszenia duszpasterskie: 24.05.2018

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

24.06.2018

Głoszone przez Św. Jana Chrzciciela orędzie i dziś ma to samo zadanie: przygotować ludzi na przyjście Chrystusa. Wezwanie Jana jest proste, oczywiste i nawiązuje do motywu drogi. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że nie chodzi o dosłowne drogi czy ścieżki, lecz o to, co jest wyrazem duchowej wędrówki przez życie. Przygotować drogę dla Pana i prostować ścieżki dla Niego – w praktyce oznacza pozwolić prowadzić się Chrystusowi, uznać Go za Pana swojego życia.

Ks. Janowi z okazji imienin, życzymy wielu łask Bożych i opieki Patrona – Św. Jana Chrzciciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszym solenizancie.

1. W zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła zebraliśmy 6370 zł. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać.

a. W czwartek, 28 czerwca – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika

b. W piątek , 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii, aby oddać cześć tym wielkim Apostołom oraz prosić ich, o wstawiennictwo Boże we wszystkich potrzebach naszych. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św o godz. 17.00. Nie obowiązuje post w tym dniu. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

c. W sobotę, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Dziś nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 14.00, a w tygodniu po Mszy św.

4. Od 1 lipca, czyli od przyszłej niedzieli do końca sierpnia nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 14.00.

5. Spotkanie Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę, 1 lipca, po Mszy św. porannej.

6. Informujemy, że I komunia św. w przyszłym 2019 r. jak i następnym 2020 r., będzie w ostatnią niedzielę maja.

7. W przyszłą niedzielę, 1 lipca, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

8. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej i radosnej niedzieli.

Nauczycielom, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz wszystkim wypoczywającym życzymy

miłych wakacji i dobrego wypoczynku.