Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela Zwykła

26.09.2021

Jezus wymaga zdecydowanego stanowiska w kwestii wiary. Choć w świecie, gdzie wszystko ma być lekkie i wygodne, a radykalizm nie jest popularny, Chrystus swoim zdecydowaniem pokazuje, że nie chodzi Mu o tanią popularność, ale o zbawienie człowieka. To jest sam rdzeń Dobrej Nowiny. Jezus staje dzisiaj z niezwykle odważną propozycją: bądź radykalny i bezwzględny dla swojej słabości.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła zebraliśmy 8800 zł. Natomiast na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów – 811,50 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

b. We wtorek, 29 września – 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika

c. W środę, 29 września – święto Świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

d. W czwartek, 30 września – Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

e. W piątek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele różaniec w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia różańca do ręki i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej.

e. W sobotę, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. a następnie Msza św.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Prosimy, by spowiadać się codziennie przed Mszą i nie zostawiać sakramentu pokuty na I piątek. W pierwszą sobotę Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z Nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

4. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

5. Poświęcenie różańców dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do I komunii św. będzie w piątek, 1 października, na Mszy św. o godz. 17.00.

6. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św.

7. KontynuujemyAkcję Krwiodawstwa w naszej parafii. Pragniemy zachęcić do dzielenia się życiem z potrzebującymi naszej krwi. 10 października zostanie po raz kolejny przeprowadzona akcja oddawania krwi. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę w ogłoszeniach i na stronie internetowej naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę, 3 października z okazji M. Bożej Różańcowej i wspomnienia św. Faustyny na Klimasce o godz. 14.30 – Różaniec, ok. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli. Niech miłość Boga i bliźniego będzie treścią naszego codziennego życia.