Ogłoszenia duszpasterskie:

XIV Niedziela Zwykła

04.07.2021

Rodacy Jezusa nie umieli w Niego uwierzyć, nie potrafili Mu zaufać, bo zatrzymali się na zewnętrznym wymiarze Jego osoby i uznali Go jedynie za jednego ze swoich bliskich. Obyśmy nie poddali się takiej pokusie, bo wówczas zatrzymamy się na czysto ziemskim wymiarze. A to nie jest już wiara, tylko sfera dociekań i kalkulacji. Módlmy się o dar wiary i jej nieustanny wzrost, abyśmy nie podzielili losu mieszkańców Nazaretu. Wiara jest warunkiem koniecznym, aby Jezus mógł dokonywać w naszym życiu wielkich rzeczy.

a. We wtorek, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy
b. W czwartek, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Maryi naszej patronki.

3. Ze względu na pandemię i zaostrzone do niedawna przepisy epidemiologiczne nie zbieraliśmy ofiar na sprzątanie kościoła. Skoro teraz zostały poluzowane przepisy sanitarne, prosimy, aby osoby z poszczególnych osiedli, które dotychczas zbierały ofiary na sprzątanie ( bądź nowe) zgłosiły się po odbiór zeszytów i pozbierały pieniądze na ten cel.

4. Niestety niewiele wiele osób zgłosiło się do Bractwa Jakubowego. Może są jeszcze jakieś osoby niezdecydowane, to bardzo prosimy, aby podjąć decyzję do końca tego tygodnia i zgłosić się.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej na zakończenie roku pracy będzie dzisiaj o godz. 14.30 na plebanii.

6. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli i wszystkim miłego wypoczynku.

Niech Bóg darzy nas pokojem

i błogosławi naszym dobrym wysiłkom.