Ogłoszenia duszpasterskie: 21.10.2018

XXIX Niedziela Zwykła

21.10.2018

Współczesne społeczeństwo cechuje się między innymi wielkim wachlarzem pełnionych usług. Wiele osób żyje z ich doświadczenia. Można odnieść wrażenie, że pełnienie usługi nie jest celem, ale środkiem do wspinania się coraz wyżej po kolejnych szczeblach kariery. Pan Jezus daje nam jasny model usługiwania, zupełnie odwracając drabinę kariery: pierwsze miejsce jest zawsze na dole. Uczeń Chrystusa kroczący Jego drogami, ma być zawsze gotowy do usługiwania innym.

Dzisiejsza niedziela, 21 października, obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Składka na cele misyjne. Dziś również pod chórem zbierane są ofiary na cele parafialne.
W zeszłą niedzielę do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z okazji Dnia Papieskiego została zebrana ofiara w wysokości 1281 złotych. Za wszystkie złożone ofiary; składamy – Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża
b. We wtorek, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

2. Dziś o godz. 13.30 różaniec, który będzie prowadzony przez Róże Rodziców za Dzieci. A po Mszy św. o godz. 14.00, adoracja Róż Rodziców za Dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich należących do tej Róży i rodziców.
Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Ponawiamy zaproszenie do prowadzenia modlitwy różańcowej przez poszczególne klasy w następujące dni tygodnia:

Poniedziałek – kl. VIII i VII; Wtorek – kl. III gimnazjum; Środa – kl. VI;

Czwartek – kl. IV Piątek – kl. V; Sobota – kl. III;

Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych do codziennego uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Szczególnie prosimy, o tą obecność dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

3. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych.

4. Dziś po Mszach św. jak również i w przyszłą niedzielę oraz w tygodniu młodzież będzie rozprowadzała znicze i flagi narodowe o wymiarach 70 cm / 110 cm. Ceny zniczy różne ze względu na wielkość, flagi z drzewcem w cenie 20 zł . Pieniądze ze sprzedaży Apostolstwo Młodzieży chce przeznaczyć na potrzeby grupy / rekolekcje, wycieczki /.Zachęcamy do zakupienia zniczy i flag przy parafii.

5. W przyszła niedzielę, 28 października, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła własnego. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego. Modlimy się w intencji Biskupa Seniora.

6. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy intencje na Msze św. na rok 2019.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Dobrego świętowania i miłego odpoczynku niedzielnego.

Niech Bóg udzieli nam siły w posługiwaniu bliźnim.