Ogłoszenia duszpasterskie:

XIII Niedziela Zwykła

27.06.2021

Jako uczniowie zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii wokół zmartwychwstałego Chrystusa, jesteśmy wezwani, by głosić i życiem świadczyć o ewangelii życia. Jej bogata treść streszcza się w osobie, życiu oraz misji Jezusa z Nazaretu. Dlatego z wiarą przyjmujemy słowa Bożego napomnienia: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy Mnie, nie umrze na wieki. (J 11, 25 – 26). Jezus przyszedł do nas,aby nas uczyć o wielkości i godności ludzkiego istnienia; przyszedł także po nas, aby dać udział w życiu wiecznym.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby kościoła w kwocie 9780 zł w zeszłą niedzielę.

a. W poniedziałek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

b. We wtorek, 29 czerwcauroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii, aby oddać cześć tym wielkim Apostołom oraz prosić ich, o wstawiennictwo Boże w naszych potrzebach. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św o godz. 17.00. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

c. W sobotę, 3 lipca – święto Świętego Tomasza, apostoła.

1. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00, a następnie Msza św i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do udziału.

1. W środę kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W pierwszy piątek Msza św. rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od 16.30 – 17.00, a w piątek od 16.00 – 17.00. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie zarówno w czwartek jak i w piątek podczas spowiedzi. Nabożeństwo czerwcowe w czwartek i piątek o godz. 17.00 a następnie Msza św. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

1. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

1. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego przy kapliczce P. Ciborów na Klimasce. Gospodarze kapliczki zapraszają do modlitwy.

1. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłej niedzieli i radosnego świętowania .

Wszystkim nauczycielom, młodzieży, dzieciom

i wyjeżdżającym na urlop, dobrego odpoczynku.