Ogłoszenia duszpasterskie: Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30.12.2018

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

30.12.2018

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Mamy naszą, polską tradycję świętowania Narodzenia Pańskiego w gronie swoich bliskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że współczesna rodzina często musi stawić czoła potężnym zagrożeniom. Dobrze zatem, abysmy raz jeszcze spojrzeli na wspólnotę Jezusa, Maryi i Józefa, która też przeżywała trudne sytuacje. Święta Rodzina z Nazaretu niech będzie dla nas przykładem pokonywania przeciwności losu siłą wiary i zaufania Bogu. Ufając, że Bóg wspiera swoją miłością i towarzyszy również naszym rodzinom, uwielbijmy Pana Jezusa Chrystusa obecnego pośród nas w znakach liturgii.

1. W poniedziałek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której podziękujemy za wszystkie otrzymane łaski oraz przeprosimy za wszelkie zło, które popełniliśmy w tym roku. Zostanie też przedstawione roczne sprawozdanie duszpasterskie. Po Mszy wystawienie Najśw. Sakramentu z uroczystymi nieszporami dziękczynno – przebłagalnymi. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

a. We wtorek, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. jak w niedzielę.
b. W środę, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. W naszej parafii, organizowany jest Orszak Trzech Króli po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału.
W tym dniu przypada 5 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry świętego Mikołaja w Bielsku- Białej Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania kapłańskie. W piątek uwielbiamy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Msza św. w pierwszy piątek rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Cicha adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek i piątek w czasie spowiedzi. Spowiedź w czwartek od godz. 16.30 – 17.00 i w piątek od godz. 16.00 – 17.00.

5. Spotkanie Strazy Honorowej NSPJ, 6 stycznia po Mszy św. porannej.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

7. Gorące podziękowania składamy anonimowemu ofiarodawcy nowych ornatów do naszej świątyni, które kosztowały 1000 zł.

8. Wizyta duszpasterska: Plan kolędy od 08.01.- 12.01.19 jest umieszczony w gazetce parafialnej, gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej. Prosimy, aby z wyznaczonego terenu kolędowego ktoś z mieszkańców przyjechał po księdza a następnie odwiózł z powrotem na plebanie. Podczas trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w zaraz po Mszy św.

Życzymy miłego świętowania.
Niech każda niedziela będzie okazją,
by być razem z rodziną i cieszyć się wspólnym szczęściem rodzinnym.