Ogłoszenia duszpasterskie – 19.07.2020

XVI Niedziela Zwykła

Odpust Parafialny ku czci Św. Jakuba

19.07.2020

Jezus Chrystus ukazuje nam, jak dalece Bóg staje się przyjacielem człowieka. Jeśli chcemy Go naśladować, musimy odznaczać się wielką otwartością także w relacji do tych osób, które naszym zdaniem podążają złą drogą. Bóg bowiem budzi w nas nadzieję, że udziela grzesznikom łaski nawrócenia, przebaczenia. To nie my, ale On będzie sądził – z mocą i cierpliwością, wyrozumiałością, łagodności, mądrością i miłosierdziem.

W ten czas Bożej, kiedy przychodzimy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym wpisuje się Uroczystość Odpustowa w naszej parafii, ku czci Św. Jakuba Apostoła. Bogu, przez wstawiennictwo naszego Patrona, dziękujemy dziś za wszystkie otrzymane dary. Powierzmy Mu siebie. Niech On obdarza nas radością i pokojem, a także wskazuje na to, co rzeczywiście jest dla nas konieczne i dobre.

Suma odpustowa o godz. 11.30, pod przewodnictwem Ks. Jana Sochy – naszego rodaka z Rzyk.

a. W środę, 22 lipca – święto Marii Magdaleny
b. W czwartek, 23 lipca – święto świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
c. W piątek 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
d. W sobotę, 25 lipca – święto Świętego Jakuba, apostoła, patrona naszej parafii. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz kierujących tymi pojazdami będzie na Mszy o godz. 17.00. Zapraszamy na Eucharystię wszystkich kierowców, aby wypraszać u Boga bezpieczną i mądrą jazdę.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia.

3. W przyszłą niedzielę, 26 lipca, Akcja Św. Krzysztof – czyli 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Ofiarami do puszek będziemy wspierać dzieło pomocy dla misjonarzy na środki transportu. W tym czasie również za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże.

4. Za tydzień w niedzielę, będzie także składka pod chórem na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

5. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Życzymy dobrego i radosnego świętowania odpustu parafialnego.

Niech św. Jakub, wyjedna nam wiele łask u Boga,

potrzebnych do codziennego życia.