Ogłoszenia duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021

III Niedziela Wielkiego Postu

07.03.2020

Jezus kochał i darzył czcią świątynię w Jerozolimie. Nie mógł jednak znieść, że dom ten był

bezczeszczony. Domagał się właściwie miejsca dla kultu. Przestrzeń, gdzie wielbi się Boga nie może być w żaden sposób profanowania. Trwając w wielkopostnej postawie pokuty, warto postawić pytanie o naszą relację do świątyni. Czy – z naszego powodu – nie doszło w niej do jakichkolwiek nadużyć albo nie przyjęły się w niej niedobre zwyczaje? Troska o świątynię jest wyrazem dbania o własną wiarę.

W zeszłą niedziele do puszek na misje Ad Gentes zebraliśmy 2106 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy – Bóg zapłać.

1. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. W przyszłą niedzielę, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze. Za tydzień drogę krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

3. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej na Drogę krzyżową, a następnie Mszę św.. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.

4. W sobotę, 13 marca w naszej parafii tzw. Wieczysta Adoracja – całodzienna. W tym dniu będzie również Wspólnotowy Dzień Ruchu Światło – Życie. W związku z zaistniałą sytuacją, adorację rozpoczniemy godz. 15.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy Mszą św. o godz. 17.00. Nie wyznaczamy żadnych grup działających w parafii do adoracji zatem zapraszamy wszystkich parafian. Zachęcamy, aby choć na chwilę wstąpić do kościoła na adorację.

5. W tą niedzielę i w następne rozprowadzane bedą „paschaliki i baranki wielkanocne”. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świecę lub baranka wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 7 zł.
Akcja Katolicka jak, co roku przeprowadza także zbiórkę żywności w sklepach: Wizan i u P. Rakowskich oraz u P. Łysoń Alicji na os. Praciaki, gdzie można zakupić żywność dla potrzebujących na święta. Artykuły spożywcze i słodycze można również złożyć tu w kościele do koszy przy bocznych ołtarzach.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 19 – 21 marca. Rozpoczną się w piątek , a zakończą w niedzielę. Program rekolekcji zostanie podany w ogłoszeniach za tydzień.

7. Przypominamy, że w czasie wielkiego postu kancelaria parafialna w piątek czynna po Mszy św. wieczornej od godz. 18.00 – 19.00.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli oraz

Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień.