Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.

14.02.2021

W wielkim poście jesteśmy zaproszeni do refleksji nad własnym istnieniem, do renesansu swojego życia. To także czas duchowej pielgrzymki z Jezusem do Jerozolimy. W jej trakcie na nowo dostajemy łaskę i szansę pogłębienia więzi ze Zbawicielem. On uczy nas, jak w obliczu szatańskich pokus należy kierować się duchem wiary. Niech czas wielkopostny pozwala nam coraz bardziej zrozumieć istotę i sens tożsamości chrześcijańskiej.

W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki ( dzieło Ad gentes). Natomiast pod chórem będzie składka na potrzeby naszej parafii. Za składane ofiary – Bóg zapłać.

1. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Plan adoracji dla grup działających w parafii jest umieszczony w gazetce, w internecie                / w zakładce Aktualności / i gablotce. Dziś adoracja po każdej Mszy do rozpoczęcia następnej.

W poniedziałek, 15 lutego, adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.30 i zakończy się Mszą św. o godz. 17.00.

We wtorek, 16 lutego, również rozpoczęcie adoracji Mszą św. o godz. 7.30 i zakończenie Mszą św. o godz. 17.00.

W tym roku ten czas adoracji w poniedziałek i wtorek jest całodzienny ze względu na przeżywany Rok Jubileuszowy oraz pandemię. Postarajmy się, by znaleźć czas na osobiste spotkanie z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

2. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Na bocznym ołtarzu po prawej stronie znajduje się księga abstynencka. Zachęcamy do wpisywania się i tym samym do dawania świadectwa, trzeźwości.

3. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie w czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego o godz. 16.45. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy.

4. W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nie ma dyspensy. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30; 9.30; 17.00 i 18.00.  W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

5. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej na Drogę krzyżową i Mszę św.. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00. Droga krzyżowa będzie również w niedzielę o godz. 14.00, którą tradycyjnie poprowadzą grupy działające w naszej parafii. Za tydzień Drogę krzyżową poprowadzi Honorowa Straż NSPJ.

6. W najbliższy piątek, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedzielę na godz. 14.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. ok. godz. 15.10.

8. W czasie Wielkiego Postu koronka do Bożego Miłosierdzia w kapliczce na Klimasce będzie w każdą sobotę o godz. 15.00 a nie w niedzielę.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku.