Ogłoszenia duszpasterskie: 17.06.2018

XI Niedziela Zwykła

17.06.2018

Wiosną i wczesnym latem z podziwem przyglądamy się przyrodzie budzącej się do życia, chociaż nie mamy na to żadnego wpływu. Niewidzialne siły działające w świecie roślinnym są znakiem Bożej troski o środowisko naturalne. Podobnie ma się rzecz z Bożym działaniem w ludzkim życiu. Bezustannie i w tajemniczy dla nas sposób Bóg dokonuje dzieła zbawienia. Jego królestwo rozrasta się pośród nas, bo On jest Panem.

Składka dziś na potrzeby naszej parafii za wszystkie ofiary składamy – serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Róże Rodziców za Dzieci..Liturgiczne obchody tygodnia:

2. W czwartek, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla III klas gimnazjalnych w czwartek o godz. 7.30. Zapraszamy młodzież do podziękowania Bogu za wszystkie lata nauki w gimnazjum.

4.  Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy Św. Wieczornej.

5. W piątek, 22 czerwca, o godz. 8.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, drugie klasy gimnazjum, nauczycieli, wychowawców, rodziców na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Bardzo prosimy rodziców, aby zadbali o uczestnictwo dzieci we Mszy dziękczynnej Bogu za przeżyty rok szkolny. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00.

6. W sobotę z okazji Dnia Ojca, modlimy się za wszystkich tatusiów wypraszając dla nich dar męstwa i autentycznego ojcostwa na wzór samego Boga.

7. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Jan. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji wypraszając potrzebne łaski.

8. Większość prac związanych z brukowaniem chodników na cmentarzu została zakończona. Jeszcze pozostało trochę do zrobienia mianowicie: wykonanie ołtarza i zadaszenia nad nim, krzyża, bramy głównej i furtek wejściowych. Chcemy jeszcze, w niektórych miejscach najbardziej mokrych, położyć płyty ażurowe. Dokładne sprawozdanie finansowe za monitoring, alarm i brukowanie chodników zostanie przedstawione po ukończeniu prac.

9. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły na nocleg pielgrzymów z Porąbki do Kalwarii. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich wyrażamy wdzięczność za przygotowanie posiłku dla strudzonych pielgrzymów. Ochotniczej Straży za udostępnienie Strażnicy oraz Piekarni „Jakub” za ofiarowany chleb i drożdżówki. Niech Bóg obdarzy was obfitym błogosławieństwem za dobroć i miłość okazaną pielgrzymującym.

10. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli.

Niech łaska Boża wspomaga nas w codziennych trudach życia.