Ogłoszenia duszpasterskie:

III Niedziela Adwentu

13.12.2020

Pan jest blisko! O tym fakcie przypomina nam 3 niedziela adwentu, która jest czasem adwentowej radości ( Gaudete ). Zbawiciel świata obdarza nas swoją bliskością: w adresowanym do nas słowie, we wspólnocie zgromadzonej w Jego imię, w momencie przyjęcia Komunii świętej. Doświadczenie bliskości Boga należy przekazywać dalej, dzielić się radością z innymi, aby przez to dodawać innym otuchy i przywracać nadzieję. Radujmy się z faktu, że w czasie sprawowania liturgii eucharystycznej Pan jest pośród nas bardzo blisko!

Od czwartku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

W zeszłą niedzielę została zebrana ofiara do puszek na Kościół na Wschodzie w wysokości 1143 zł. Ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać. Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

a. W poniedziałek, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora kościoła

b. W piątek, 18 grudnia, czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Po nowennie Msza św.

3. W tym tygodniu ( środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4. Zapraszamy dzieci i młodzież i wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 7.30.

5. Opłatki a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć pod chórem po Mszach św. dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę. W tygodniu w zakrystii. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 7 zł. Za opłatki dobrowolna ofiara. Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby parafialne.

6. W naszej parafii trwa akcja charytatywna. Do 18 grudnia można zakupić produkty żywnościowe w wybranych sklepach w Rzykach lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Można też zostawić dary przy bocznych ołtarzach naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, za pomoc.

7. W poniedziałek 21 grudnia od godz. 9.00 będą odwiedziny tych wszystkich chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej świątecznej. Prosimy, by zgłosić chorych do 19 grudnia.

8. Budowanie szopki i strojenie choinek w kościele będzie w środę, 23 grudnia od godz. 9.00. Bardzo prosimy tych wszystkich, którzy do tej pory pomagali przy strojeniu szopki i choinek i wszystkich chętnych, aby przyszli pomóc.

9. W tym roku ze względu na epidemię nie będzie spowiedzi z udziałem księży z innych parafii. Wiemy również, że jest ograniczona ilość ludzi w kościele w związku z taką sytuacją rozłożyliśmy spowiedź na poszczególne dni dla poszczególnych osiedli w naszej parafii:

Sobota, 19.12. godz. 10.00 – 12.00 Młocki Górne, Kluka, Kierczaki

godz. 15.00 – 17.00 Młocki Dolne, Leśniczówka

godz. 18.00 – 19.00 Szczęśniaki, Haczki

Poniedziałek, 21.12. godz. 16.00 – 17.00 Szafarze, Hajosty

godz. 18.00 – 19.00 Polaki, Potrójna

Wtorek, 22.12. godz. 16.00 – 17.00 Potok Kubikowski, Jagódki

godz. 18.00 – 19.00 Praciaki, Za Kościołem

Środa, 23.12. godz. 16.00 – 17.00 Mydlarze, Urbanki

godz. 18.00 – 19.00 Sordyle, Moskwiki

Czwartek 24.12. od godz. 9.00 – 10.30 możliwość do spowiedzi dla tych co naprawdę nie są wstanie się wyspowiadać wcześniej w związku z różnymi zaistniałymi sytuacjami.

Prosimy, nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę i zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

10. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Radosnej niedzieli . Niech coraz krótszy czas adwentowego czuwania

będzie dobrze przez nas wykorzystany, aby przynieść owoce nawrócenia.