Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 25.10.2020

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

25.10.2020

Ostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.

Na potrzeby kościoła została zebrana składka w wysokości 5900 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

a. W środę, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarniamy Biskupa Seniora Tadeusza z racji przypadających imienin.

2. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. podczas nabożeństwa różańcowego. W tygodniu różaniec po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na modlitwę.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadząc się na Mszy św. pragniemy wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy zakończyli ziemskie pielgrzymowanie i cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30 , 9.30 , 11.30, 14.00 i 16.00.

O godz. 14.00 Msza św. z nieszporami i modlitwy za zmarłych z wypominkami. Dodatkowa Msza św. o godz.16.00, zostanie odprawiona, aby umożliwić większej ilości wiernym udział w tym dniu w Eucharystii.

Według zarządzenia biskupa Ordynariusza w związku z pandemią nie należy odprawiać procesji ani Mszy św. na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy do udziału w nieszporach, i Mszy św. w kościele / w dozwolonej liczbie /, by później pójść indywidualnie na cmentarz i pomodlić się na grobach naszych bliskich. Możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych, codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. Dziś po Mszach św. młodzież będzie sprzedawać znicze. Dochód na potrzeby grupy.

5. Przypominamy, że Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Nie mniej zachęcamy do udziału w Eucharystii, spowiedzi, adoracji, modlitwy Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. Niech spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym stanie się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły. Wszystkich innych, którzy obawiają się zakażenia zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz internetowy you tube z naszego kościoła lub przez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko. W naszym kościele według nowych przepisów epidemiologicznych może przebywać 97 osób!!! Wszyscy obecni w kościele (kaplicy) – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust (maseczka).

Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii w zakładce – Aktualności.

6. W dniu dzisiejszym, kiedy obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim przychodzącym tutaj na modlitwę i dbającym na różny sposób o tę świątynię. Szczególnie dziękujemy: P. Kościelnemu – Januszowi, P. Organiście – Michałowi , Służbie liturgicznej – ministrantom, lektorom, kantorom, scholii młodzieżowej, Redakcji naszej gazetki parafialnej,  P. Bercal za pomoc w dekoracjach kościoła, ofiarodawcom, fundatorom, sprzątającym, dbającym o czystość bielizny ołtarzowej i kielichowej, wszystkim grupom działającym w parafii, Strażakom, Górnikom za pomoc i udział w uroczystościach, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkim, którym w jakikolwiek sposób zależy, by w tej świątyni rosła chwała Boża i uświęcenie wiernych.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Pamiętając, że jesteśmy Świątynią Ducha Świętego

postępujmy zawsze jak dzieci Boga.