Ogłoszenia duszpasterskie: 12.08.2018

XIX Niedziela Zwykła

12.08.2018

W czasie każdej Eucharystii słyszymy słowa zaproszenia do pełnego uczestnictwa w Uczcie: Bierzcie i jedzcie; Bierzcie i pijcie z tego wszyscy. Posiłek należy do zwyczajnych zadań codzienności. Jednak przyjmując w czasie Eucharystii Ciało i Krew Pańską, otrzymujemy dar absolutnie wyjątkowy: Jezus Chrystus ofiaruje się ludzkości, wydaje się w nasze ręce. Obdarza nas swoim życiem i jest pośród nas obecny.

a. W poniedziałek, 13 sierpnia – oddajemy cześć Matce Bożej Kalwaryjskiej
b. We wtorek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszej diecezji. Modlimy się w intencji całego Kościoła diecezjalnego
c. W środę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele sprawowane jak w niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.30. Na każdej Mszy poświecenie ziół i kwiatów. W tym dniu składka przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.
d. W piątek, 17 sierpnia – wspomnienie Świętego Jacka, prezbitera. W tym dniu czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Ruch Domowego Kościoła – Oazę Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie.

3. Za tydzień w niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

4. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnego świętowania niedzieli.

Dobrego odpoczynku dla wszystkich

przebywających na wakacjach i urlopach.