Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

IV Niedziela Wielkiego Postu

22.03.2019

Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia przypomina, że widzieć to bardziej sprawa serca niż oczu. Umiejętność właściwego widzenia ma sporo wspólnego z poznaniem; jest sztuką, której sami nie potrafimy się nauczyć. Potrzebujemy zatem Tego, który potrafi „otworzyć oczy”. Radujmy się dziś, ( niedziela Laetare ) z faktu bycia pośród nas Tego, który jest Światłością oświecającą ludzkie serca.

1. W związku z nadal istniejącym stanem zagrożenia epidemiologicznego, odwołujemy Drogę krzyżową o godz. 14.00. Natomiast Gorzkie Żale o godz. 14.45, które odśpiewamy w nielicznym gronie wiernych. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. ok. godz. 15.10.

2. W poniedziałek, 23 marca wyjątkowo ze względu na przyjętą intencję, Msza św. wieczorem o godz. 17.00. Ta zmiana spowodowana odwołaniem rekolekcji, które miały się rozpocząć w niedzielę.

3. We wtorek nowenna do Matli Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św.

4. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Msza św. w naszym kościele tylko wieczorem o godz. 17.00. W tym dniu przypada 28. rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół diecezjalny.

5. Oficjalnie odwołujemy Drogę krzyżową w piątek . Msza św. o godz. 17.00.

6. Jak, co roku w naszej parafii organizowana jest akcja charytatywna, która ma na celu pomóc potrzebującym. W sklepach Państwa Rakowskich i Supermarkecie „Wizan” będą zbierane dary. Można też złożyć dar pieniężny na ten cel. Akcja potrwa do 4 kwietnia.

7. Przypominamy, że zapisy na VII Pieszą  Diecezjalną Pielgrzymkę do Łagiewnik trwają do 31 marca br. Organizatorzy zapewne przekażą w późniejszym terminie czy pielgrzymka się odbędzie.

8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz tygodnik Niedziela. Nie ma Gościa Niedzielnego, jest tylko w wersji elektronicznej w internecie.

Spokojnej niedzieli i miłego odpoczynku.

Ten czas przebywania w naszych domach, wykorzystajmy twórczo na wspólne świętowanie i rodzinną modlitwę.