Ogłoszenia duszpasterskie: 7 Niedziela Zwykła – 23.02.2020

23.02.2020

Jeśli na serio potraktujemy słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Kto Cię uderzy w prawy policzek nadstaw mu i drugi!(…) Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują! ( Mt, 39. 44), wówczas zaczniemy współpracować na rzecz lepszego i spokojniejszego świata. Niech nas w tym umacnia owocny udział w liturgii eucharystycznej.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebrana została kwota 8270 zł. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać.

Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne.

• Dziś adoracja po każdej Mszy do rozpoczęcia następnej.

• W poniedziałek adoracja rozpocznie się od godz. 16.00 i zakończy się Mszą św. godz. 18.00.

• We wtorek również rozpoczęcie adoracji od godz. 16.00 i zakończenie Mszą św. godz. 18.00.

Ta zmiana godziny Mszy św. jest ze względu na możliwość adoracji. Postarajmy się, by znaleźć czas na osobiste spotkanie z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

1. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Na bocznym ołtarzu po prawej stronie znajduje się księga abstynencka. Zachęcamy do wpisywania się i tym samym do dawania świadectwa, trzeźwości.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie w czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego tuż przed Mszą św. o godz. 17.45. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy.

3. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nie ma dyspensy. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30; 9.30; 17.00. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

4. W piątek na godz. 16.30 zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież przygotowującą się do bierzmowania i z klas średnich na Drogę krzyżową i Mszę św. Droga krzyżowa będzie również w niedzielę o godz. 14.00, którą tradycyjnie poprowadzą grupy działające w naszej parafii. Za tydzień Drogę krzyżową poprowadzi Honorowa Straż NSPJ.

5. Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedzielę na godz. 14.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

6. W przyszłą niedzielę, spotkanie Honorowej Straży Najświętszego Serca Jezusowego po porannej Mszy św.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech łaska Boża wspomaga nas w miłości szczególnie tej przebaczającej.