Ogłoszenia duszpasterskie – 05.09.2021

XXIII Niedziela Zwykła

Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia

05.09.2021

Dziś także, dziękujemy Panu Bogu za dar tegorocznych plonów i za wszystkich pracujących na roli, jednocześnie prosimy o to, by nikomu nie brakowało codziennego pożywienia.Obchodzimy Uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia. Zawierzamy Jej opiece całą naszą parafię szczególnie tych, którzy doznają szczególnego utrapienia w swoim życiu.

Suma odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi i wygłosi kazanie Ks. Prał. Stanisław Czernik, dziekan dekanatu Andrychowskiego.

a. We wtorek, 7 września – wspomnienie Świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

b. W środę, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki.

3. Od 3 września rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W tygodniu Nowenna codziennie po Mszy św. a dziś w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.

5. Za tydzień w niedzielę, przed kościołem będzie zbierana ofiara do puszek, na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.

6. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ będzie za tydzień w niedzielę po Mszy św porannej.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnej niedzieli.

Niech świętowanie dzisiejszego odpustu umocni w nas wiarę,

że Maryja Pocieszycielka jest z nami w każdy czas

i wyprasza potrzebne łaski.