Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła 08.08.2021

XIX Niedziela Zwykła

08.08.2021

Mamy świadomość, że pokój nie jest wartością tego świata; gdyby tak było, to byśmy się nim cieszyli i nie byłoby wojen czy konfliktów. Pokój jest darem nieba, dlatego w czasie każdej Mszy św., podczas obrzędów komunijnych, prosimy Pana Boga o ten dar, którego świat dać nie potrafi. Wpierw przywołujemy słowa Pana Jezusa: pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam (J 14,27), a następnie prosimy Chrystusa: nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego Kościoła i zgodnie z Twoją wolą napełniaj go pokojem. Dzisiejszy apel o pokój odczytujemy w kluczu eucharystycznym, inspirowani słowem Bożym dzisiejszej liturgii, które jest katechezą na temat Eucharystii.

W zeszłą niedzielę  na poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy – zebraliśmy 1700,50 zł. Bóg zapłać za  złożone ofiary  na ten cel.

1.    Liturgiczne obchody tygodnia:

a.  W poniedziałek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

b.    We wtorek, 10 sierpnia – święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika,

c.     W środę, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy,

d.    W piątek, 13 sierpnia – oddajemy cześć Matce Bożej Kalwaryjskiej

e.  W sobotę, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszej diecezji. Modlimy się w intencji całego Kościoła diecezjalnego.

2.  We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki  naszej parafii.

3.  W przyszłą niedzielę przypada  uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświecenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Natomiast na Mszy św. o godz. 11.30,  modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 będzie prowadzony przez Ruch Domowego Kościoła – Oazę Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie.

4.    Za tydzień w niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

5.    Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnego świętowania niedzieli.

Dobrego odpoczynku dla wszystkich

przebywających na wakacjach i urlopach.