Ogłoszenia duszpasterskie: 8 Niedziela Zwykła – 27.02.2022

2

W wielkim poście jesteśmy zaproszeni do refleksji nad własnym istnieniem, do renesansu swojego życia. Kościół po raz kolejny pragnie przekonać słowem Boga kierowanym podczas liturgii, że każdy człowiek na drodze swojej wiary, w swoich zmaganiach nigdy nie jest sam. Nasze zwycięstwo nad grzechem i ościeniem śmierci jest możliwe dzięki Chrystusowi, który jako pierwszy pokonał zło i ze śmierci powrócił do życia.

W zeszłą niedzielę na składka na potrzeby parafii wyniosła 7800 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, Episkopat prosi wiernych w kościołach, aby dzisiaj i w Środę Popielcową przeprowadzić zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wskutek działań wojennych. Za wsparcie składamy serdeczne podziękowania.

1.Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Plan adoracji dla grup działających w parafii jest umieszczony w gazetce, internecie i gablotce. Dziś adoracja po każdej Mszy do nas rozpoczęcia następnej.

W poniedziałek, 28 lutego, adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.30 i zakończy się Mszą św. o godz. 17.00.

We wtorek, 1 marca lutego, również rozpoczęcie adoracji Mszą św. o godz. 7.30 i zakończenie Mszą św. o godz. 17.00.

Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

2. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Na bocznym ołtarzu po prawej stronie znajduje się księga abstynencka. Zachęcamy do wpisywania się i tym samym do dawania świadectwa, trzeźwości.

3. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie w czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego o godz. 16.45. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy.

4. W tym tygodniu, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nie ma dyspensy. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30; 9.30; 17.00. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w czwartek w czasie spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe

6. W piątek, 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza.

Droga krzyżowa w I piątek wyjątkowo o godz. 16.30. W pozostałe piątki wielkiego postu będzie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00. Droga krzyżowa będzie również w niedzielę o godz. 14.00, którą tradycyjnie poprowadzą grupy działające w naszej parafii. Za tydzień Drogę krzyżową poprowadzi Krąg Biblijny.

7. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek od godz.9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

8. Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedzielę na godz. 14.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. ok. godz. 15.10.

9. W czasie Wielkiego Postu koronka do Bożego Miłosierdzia w kapliczce na Klimasce będzie w każdą sobotę o godz. 15.00 a nie w niedzielę.

10. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.