Ogłoszenia duszpasterskie:XIV Niedziela Zwykła – 03.07.2022

XIV Niedziela Zwykła03.07.2022

Oto posyłam was jak owce między wilki ( Łk 10,3 ). Ciekawe, że Pan Jezus opisuje misję tak mocnym obrazem. Celem posłania jest, aby wilki się nawróciły, czyli stając się owcami, przyłączyły się do trzody Dobrego Pasterza. Ryzyko pogryzienia czy zagryzienia przez wilki jest bardzo realne. Posłani przez Jezusa mają być zwiastunami pokoju; nie ludzkiego, ale budowanego na pojednaniu człowieka z Bogiem. Mają nieść uzdrowienie i ogłaszać bliskość Królestwa Bożego. Po ludzku sądząc, są zupełnie bezbronni. Mają tylko Bożą moc, miłość i prawdę. Nic więcej: ani trzosa, ani torby, ani sandałów. Jedyną bronią jest świadomość posłannictwa, które nie jest ich wymysłem, ale misją Jezusa. Posłany musi mieć świadomość, komu i czemu służy. Musi być przekonany, że idzie walczyć o życie wieczne. Nikt nie będzie ryzykował życia w imię mglistych celów, w imię niebezpiecznej pogawędki z wilkami.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła zebraliśmy 7070 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

a. W środę, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy

b. W piątek, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Maryi naszej patronki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Polecamy w modlitwie intencję powołań do posługi kapłańskiej, misyjnej i życia konsekrowanego. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie i cicha adoracja od godz. 16.30 – 17.00.

4. Przypominamy, że sakramentu chrztu udzielamy, w drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30, oraz w trzecią sobotę na Mszy św. wieczornej.

5. Pielgrzymka Andrychowska

Zapisy: od 1 do 24 lipca 2022 r. przez formularz internetowy na stronie parafii św. Stanisława w Andrychowie – zakładka PIELGRZYMKA:

6. Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą świętą o godz. 7:00 w kościele św. Stanisława BM w Andrychowie (Osiedle).

7. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli i wszystkim miłego wypoczynku.

Niech Bóg darzy nas pokojem i błogosławi naszym dobrym wysiłkom.