Ogłoszenia duszpasterskie:Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022r.

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Jednym ze znaków mocno eksponowanych w okresie wielkanocnym jest zapalony paschał. Będzie on obecny przy ołtarzu przez 50 dni radości wielkanocnej. Światło tej wielkanocnej świecy oświeca drogi naszego, chrześcijańskiego życia. Tajemnica zwycięskiej Paschy Chrystusa jest więc źródłem i znakiem Tego, który jest obecny pośród nas jako Światłość świata.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie.

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Dziś nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 13.45, a po niej Msza św..  W poniedziałek wielkanocny nowenna przed Mszą św. o godz. 9.15. W tygodniu nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawiać będziemy 15 minut przed Mszą św. Natomiast za tydzień  w niedzielę oddamy cześć Miłosierdziu Bożemu. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę, 24 kwietnia o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, 18 kwietnia, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.30, 11.30,

3. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, połączona z nowenną do Bożego miłosierdzia o godzinie 17.00, a następnie Msza.

4. Za tydzień będzie Msza na Klimasce, w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Litania i Koronka o godz. 15.00. Następnie Msza Św. ok. godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu.  Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy modlitwą, posługą i pracą przyczynili się do dobrego  przeżycia całego Triduum Paschalnego.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Życzymy błogosławionych świąt i obfitości darów Bożych od

Chrystusa Zmartwychwstałego.

ALLELUJA

Życzymy błogosławionych świąt i obfitości darów Bożych