Ogłoszenia duszpasterskie:Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28.03.2021

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia. Procesja z gałązkami palmowymi przypomina nam, że nasze życie jest kroczeniem razem z Jezusem w tym samym kierunku. To jest chodzenie śladami Mistrza z pełną świadomością, że pomimo wszelkich doznawanych na co dzień ograniczeń tego świata, na końcu nie zwycięża śmierć i cierpienie, ale miłość i nowe życie. Z taką nadzieją wiary wchodzimy w święty czas Wielkiego Tygodnia.

Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEKTo dzień, ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele, Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00 a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK– W tym dniu celebrujemy wielkie wydarzenia zbawcze, które dokonały się na krzyżu. Od godz. 7.00 adoracja w Ciemnicy. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po koronce Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie w tym dniu do godz.24.00.Wielki Piątek obowiązuje post ścisły nie ma dyspensy. Sładka na Boży Grób w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA Rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie od godz. 7.00. Adoracja dla dzieci ze szkoły podstawowej klasy od 0 – 6 o godz. 9.00 i połączona będzie z poświęceniem potraw wielkanocnych ok. godz. 9.30. Adoracja dla klas 7 i 8 o godz. 10.00 połączona również z poświęceniem potraw o godz. 10.30. Poświecenie pokarmów będzie jeszcze o godz. 11.00; 12.00 i 13.00. Po południu święcenie pokarmów o godz. 15.00. Koronka do Bożego miłosierdzia tuż po poświęceniu pokarmów o godz. 15.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy Procesją Rezurekcyjną. Gromadzimy się w kościele w tę Wielką Noc, aby przeżywać wielką tajemnicę zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. / przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych /. Strażaków tradycyjnie prosimy o trzymanie straży przy Grobie Pańskim. Prosimy również o zabranie feretronów podczas procesji. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w liturgii Wielkiej Soboty.

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze dni w ciągu całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej i ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej, a kończy Niedzielą zmartwychwstania.

WIELKANOC – Msze w naszym kościele będą: o godz. 7.30; 9.30; 11.30; 14.00.

2. Droga krzyżowa dziś o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św.

3. We wtorek, 30 marca, Droga Krzyżowa na Leskowiec – Groń Jana Pawła II. Rozpoczęcie przy Kuźni w Jagódkach o godz. 19.30.Zapraszamy do uczestnictwa. Prosimy zabrać ze sobą świece.

4. Pozostało jeszcze kilka „ paschalików wielkanocnych” z zeszłego roku. Jeżeli ktoś chciałby zakupić i w ten sposób pomóc potrzebujących to prosimy podejść do zakrystii.

5. Odwiedziny chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej na Święta Wielkanocne jutro w Wielki Poniedziałek, 11 kwietnia od godz. 8.30. Chorych można zgłosić do dziś.

6. Możliwość spowiedzi świątecznej będzie: w poniedziałek pół godziny przed Mszą św. poranną czyli od 6.00 – 6.30; we wtorek i w środę od. godz. 16.00 – 17.00; 18.00 – 18.30. Wielki Czwartek od godz. 20.00 – 21.00; Wielki Piątek od. Godz. 21.00 – 23.00.

Plan adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie umieszczony został w gazetce parafialnej, w gablotce przy kościele i na stronie internetowej parafii.

Wszystkie ważne informacje są zamieszczone na stronie internetowej parafii. Prosimy zatem o śledzenie na bieżąco wszystkich wiadomości umieszczonych na stronie.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w akcję „Paczka dla Ukrainy”. W sumie zostało zrobionych 32 paczki. Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieliście na udzielenie pomocy znajdującym się w trudnej sytuacji mieszkańcom Ukrainy.

Ze względu liczne akcje charytatywne i czas świąteczny w tym miesiącu nie będzie składki na potrzeby naszej parafii.

8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką i gazetkę parafialną.

Życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżywania

Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego.