Ogłoszenia duszpasterskie:6 Niedziela Zwykła – 13.02.2022

Jeśli Kościół obok „błogosławieństw” czyta nam ewangeliczne „biada”, to czyni to także w tym celu, by poprzez cały szereg antynomii „błogosławieni” – „biada wam”; „ubodzy” – „bogaci”; „płaczący” – „ śmiejący się” ukazać radykalne przeciwieństwo między życiem chrześcijańskim a dalekim od wiary. Co więcej, Kościół stawia nas dzisiaj wobec alternatywy wyboru, i to nie tylko między ubóstwem a bogactwem. Człowiek musi mieć świadomość, że każda decyzja rodzi określone konsekwencje na przyszłość. Wybierając, musi mieć pełne poczucie odpowiedzialności. Zostały one w Ewangelii przedstawione bardziej jasno: wy, dzisiaj ubodzy, będziecie nasyceni, a wy dzisiaj syci, będziecie cierpieć głód. Dlatego pierwsi zostali nazwani błogosławionymi, a do tych drugich Jezus powiedział: Biada wam.

1. Liturgiczne obchody tygodnia

a. W poniedziałek, 14 lutego – święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

b. W piątek, 18 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej.

3. Przypominamy o zgłaszaniu kandydatów na członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Nazwiska kandydatów winny być przekazywane proboszczowi w formie pisemnej wraz z krótkim uzasadnieniem do 6 marca bieżącego roku.

Członkiem Rady Parafialnej może być praktykujący katolik, mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian.

4. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania.

5. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.