Ogłoszenia duszpasterskie:II Niedziela Zwykła – 16.01.2022

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie (J 2,5). Na weselu w Kanie można zobaczyć istotę działania Kościoła: dostrzeganie ludzkich potrzeb, zmartwień, kryzysów, braków. Pokorne i konsekwentne przedstawianie tych spraw Jezusowi, wstawianie się za tymi, którzy cierpią. I wreszcie wezwanie, aby ludzie zrobili wszystko, co Jezus każe. Warto zaakcentować słowo „wszystko”, gdy w samym kościele pojawia się pokusa selektywnego doboru Jezusowych nakazów. Słudzy napełnili kamienne stągwie po brzegi, choć nie od razu widzieli sens tej czynności. Napełniać po brzegi. Im więcej przyniesiemy wody, tym więcej będzie wina. Cuda dzieją się dziś, jeśli słuchamy Jezusa, a mamy ku temu kolejną okazję świętując dzisiejszą niedzielę.

W dniach 18 – 24 stycznia, w całym kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Dziś składka na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

a. W poniedziałek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata. W kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu

b. W środę, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

c. W piątek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

3. Z godnie z decyzją Papieża Franciszka, przyszłą niedzielę, 23 stycznia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego. Przypominamy również, że decyzją Papieża Jubileuszowy Rok św. Jakuba został przedłużony na kolejny rok 2022. A zatem, możemy ciągle zyskiwać odpusty w naszej parafii.

4. Zapraszamy wszystkich, którzy zapisali się do Bractwa Jakubowego na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w piątek o godz. 19.00. Jeżeli są jeszcze osoby chętne to, prosimy o przybycie na to spotkanie

5. Dziękujemy Akcji Katolickiej za pomoc w tegorocznym zorganizowaniu Orszaku Trzech Króli w naszej parafii i wszystkim, którzy w nim uczestniczyli.

6. Słowa wdzięczności dla tych wszystkich, którzy byli obecni na modlitewnych czuwaniach kolędowych. Gorąco i serdecznie dziękujemy za ofiary złożone z tej okazji dla nas księży. Pewną część z tych ofiar przeznaczymy na potrzeby ministranckie.

7. Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa zostało wycięte suche drzewo koło kościoła. Zgodę na usunięcie drzewa otrzymaliśmy z Urzędu Gminnego w Andrychowie. Pan Jakub Wykręt nasz parafianin wraz z pracownikiem swoim bezpłatnie dokonali tego wycięcia. Bardzo im dziękujemy.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli.

Dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas zimowych ferii.