Niedziela Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022

W dzisiejszej Ewangelii pojawia się prawda o całej Trójcy. Syn mówi o Ojcu i o Duchu Świętym.  Jeden Bóg, ale w Trzech Osobach.  To tajemnica, o której mówić trudno ale milczeć nie wolno. Bóg dał się nam poznać  jako Ktoś taki. Tej prawdy wiary nie wymyślili teologowie lub biskupi. Kościół próbował jedynie zgłębić tę tajemnicę i wyrazić ją w formie dogmatycznej. . Czynił to po to, aby móc ową prawdę głosić i przekazywać jako największy skarb.

Na Dom Matki Dziecka została zebrana składka w wysokości 910 zł. Dziękujemy za  złożone ofiary.

Ze względu na wizytację kanoniczną parafii, która będzie 19 czerwca, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej, dziś na Mszy św. o godz. 11.30,. Różaniec, o godz. 11.00, który prowadzi  Służba Liturgiczna.

a.    W poniedziałek, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

b.   We wtorek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

W czwartek, 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 udamy się z procesją Eucharystyczną ulicami naszej miejscowości, aby wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina.

W tym roku pójdziemy trasą: Pierwszy ołtarz – przy kapliczce naprzeciw posesji P. Prus, Os. Za Kościołem. Drugi ołtarz – przy skrzyżowaniu ulicy Polaki przy posesji P. Młocków. Trzeci ołtarz – przy przystanku tuż przed parkingiem nieopodal Remizy OSP, Os. Za Kościołem. Czwarty ołtarz – przy sklepie „Wizan. Prosimy, by wszyscy mieszkający na trasie procesji pomogli w przygotowaniu ołtarzów. Strażaków prosimy o pomoc w  porządku i niesieniu baldachimu.

Abyśmy godnie przeżyli to wydarzenie, kiedy Pan Jezus idzie odwiedzić nasze zagrody prosimy:

–  o przystrojenie domów  obrazkami i symbolami i religijnym

–  o przybycie na procesję dzieci  komunijnych w swoich strojach  i sypanie kwiatów przez  młodsze dzieci podczas procesji;  zabranie feretronów przez przedstawicieli  grup formacyjnych w parafii.

Próba dla dzieci sypiących kwiaty podczas procesji , we wtorek po Mszy św. wieczornej.

W oktawie Bożego Ciała, zapraszamy osiedla z tradycyjnym procesjami do Kościoła:

• w piątek – Os. Mydlarze i Jagódki
  • w sobotę – Os. Sordyle, Urbanki i Moskwiki
  • w poniedziałek – Os. Haczki, Szczęśniaki, Za Kościołem
  • we wtorek – Os. Młocki Górne, Potok Kubikowiski
  • w środę – Os. Młocki Dolne, Szafarze,
  • w czwartek – Os. Praciaki, Polaki, Potrójna, Hajosty, Leśniczówka, Kierczaki, Kluka.

W Oktawie Bożego Ciała Msze Św. będą sprawowane wieczorem o godz. 17.00.  W Boże Ciało  oraz w przyszłą niedzielę procesja wraz z nabożeństwem po Mszy św. o godz. 14.00.

c.  W piątek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

2.   We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do modlitwy.

3.  Za tydzień gościć będziemy ks. Bpa Piotra Gregera z racji kanonicznej wizytacji naszej parafii. Program wizytacji został umieszczony w gazetce parafialnej, na stronie internetowej parafii i w gablotce przy kościele. Plan wizytacji:

• godz. 7.10 –  obrzęd kanonicznego wprowadzenia księdza biskupa
  • godz. 7.30 – Msza św. z homilią ks. biskupa. Po Mszy spotkanie z grupami formacyjnymi dorosłych
  • godz. 9.30 – Msza Święta z homilią księdza biskupa. Po Mszy spotkanie z grupami formacyjnymi dzieci i młodzieży
  • godz. 11.30 – Msza Święta z homilią księdza biskupa; na zakończenie liturgii: błogosławieństwo  małych  dzieci i matek oczekujących potomstwa.

*   Wizytacja kancelarii parafialnej i rozmowa duszpasterska z księdzem proboszczem

• godz. 14.00 – Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo  czerwcowe  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

*  Spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą ds. Ekonomicznych

Prosimy, szczególnie grupy formacyjne o przybycie według planu na spotkanie z biskupem

4.  Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy, w sobotę 18 czerwca 2022 roku, jest o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca,  można się jeszcze zapisać, u P. Doroty Cibor.

5. Tradycyjna pielgrzymka z Porąbki do Kalwarii zawita do nas 17/18 czerwca. Jak co roku proszeni jesteśmy  do podjęcia pielgrzymów na nocleg. Potrzebnych jest ponad 50 miejsc noclegowych. Bardzo prosimy, by zgłaszać jak najszybciej swoją gotowość do przyjęcia pielgrzymów. Zapisy w zakrystii do środy.

6. Składka na potrzeby parafii będzie w ostatnią niedzielę czerwca.

7.    Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli. Niech Bóg w Trójcy Świętej

obdarzy nas swoim pokojem i obfitym błogosławieństwem.