IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza 08.05.2022

Jezus Chrystus jako Dobry Pasterz proponuje nam, byśmy w jedności z Nim doświadczyli prawdziwego wyzwolenia. Wszyscy jesteśmy pasterzami dla siebie nawzajem. Stąd też winniśmy się czuć odpowiedzialni jeden za drugiego i za całe posłannictwo Kościoła w świecie. Będąc pasterzami jesteśmy  zobowiązani do wiernego przestrzegania warunków skutecznego pasterzowania. Bądźmy pasterzami współczesnego świata i to – na wzór Chrystusa zmartwychwstałego – pasterzami dobrymi.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Kandydaci na pierwszy rok do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, powinni zgłosić się w Kurii Biskupiej w Bielsku – Białej / ul. Żeromskiego 5a / i złożyć odpowiednie dokumenty.

Dziś ofiarami do puszek wspieramy działalność diecezjalnego radia Anioł Beskidów.

1.    Liturgiczne obchody tygodnia:

a. W poniedziałek, 9 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

b. W sobotę 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła. Jest to dzień patronalny Papieskiego Dzieła św. Piotra apostoła.

2.  We wtorek o godz. 17.00 Msza św., a następnie Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką.

3. Msza św. przy Kuźni z okazji 102. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i oraz 17 rocznicy Jego śmierci, będzie w sobotę, 14 maja o godz. 17.00. Rozpoczęcie będzie przy pętli w Jagódkach o godz. 16.30 skąd wyruszymy modląc się na różańcu i śpiewając Litanię do Matki Bożej. Nie będzie w tym dniu  Mszy św. w kościele. Zamówione intencje odprawiane będą przy Kuźni. Zapraszamy wszystkich.

4.  Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św.      o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo. Gorąco zachęcamy, by wspólnie gromadzić się przy kapliczkach znajdujących się w różnych miejscach w parafii i śpiewać litanie do Matki Bożej.

5.  W przyszłą niedzielę, 15 maja,  na  Mszy św.  o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00, który  prowadzi  Straż Honorowa NSPJ.

6.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 14.00 spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy

7.  Spotkanie rodziców dzieci z klas czwartych, przygotowujących się do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele.

8.  Składka na potrzeby parafii za tydzień w niedzielę. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

9.  Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus pomaga nam w trudach codziennego życia.

Słuchajmy głosu tego, który jest Dobrym Pasterzem.