XXVI Niedziela Zwykła

01.10.2017

Wezwani przez Boga gromadzimy się we wspólnocie eucharystycznej, by pozwolić się prowadzić Panu Bogu po Jego drogach. Jest to wyraz naszego posłuszeństwa w wierze. Udział w liturgii ma nas umocnić w przekonaniu, że zawsze jesteśmy gotowi iść za Chrystusem. Postępowaniem pragniemy dawać świadectwo o miłości, która jest dyspozycyjna wobec wypełniania woli Bożej.

Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

1. W poniedziałek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

2. W środę, 4 października – wspomnienie, Św. Franciszka z Asyżu,

3. W czwartek, 5 października – wspomnienie, Świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy

4. W sobotę, 7 października – wspomnienie, Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę po Mszy św. o godz. 17.00, w czwartek i piątek o godz. 16.30 ze względu na spowiedź. W niedzielę różaniec o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych na modlitwę różańcową. W poniedziałek 2 października na nabożeństwie różańcowym rozdawane będą dla dzieci specjalne plansze, które posłużą do przyklejania obrazków z poszczególnych dni uczestnictwa w modlitwie różańcowej.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła, prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę, Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, szczególnie w tym dniu do spowiedzi zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i wszystkich parafian.

4. Rodziców dzieci komunijnych, zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy o obowiązkowe przybycie na spotkanie.

5. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Młodzieży. Zapraszamy młodzież, która już należy do tej grupy działającej przy parafii oraz zachęcamy do przybycia innych młodych z naszej parafii.

7. Wyjazd do Przyborowa na modlitwę Różaniec do granic” będzie w sobotę, 7 października o godz. 8.30    z parkingu przy kościele. Koszt ok. 15 zł. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zachęcamy do wyjazdu na tę szczególną modlitwę za naszą Ojczyznę.

8. W przyszłą niedzielę, 8 października, przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski. Tegoroczny dzień papieski obchodzony będzie pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją”. Do puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży oraz zdolnych dzieci pochodzących z rodzin ubogich, a pragnących się kształcić.

9. Po Mszy można nabyć gazetkę parafialną, prasę katolicką oraz Kalendarze Rolnika w cenie 30 zł.

Dobrego świętowania i miłego odpoczynku niedzielnego. Niech Bóg pobłogosławi wszystkie nasze dobre wysiłki czynione w nadchodzącym tygodniu.

XXVII Niedziela Zwykła

08.10.2017

Dziś po raz siedemnasty obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją”. Jako wspólnota ludu Bożego jesteśmy latoroślami zasadzonymi w krzewie winnym. Gromadzimy się na liturgii, aby otrzymać obficie łaskę Bożą potrzebną do naszego duchowego wzrostu. Uczestnicząc w liturgii Eucharystycznej trzeba zapytać o to, na ile przynoszę owoce wiary i miłości, którymi zostałem obdarowany.

Składka zbierana do puszek przeznaczona jest na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Za złożone ofiary; Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,

b. W piątek, 13 października – wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Dziś różaniec o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych na modlitwę różańcową.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Apostolstwo Młodzieży. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie już różańca przed Mszą św. o godz. 14.00.

5. Od dziś przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych.

6. Msza św. przy Kuźni z okazji wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową będzie 16 października. Rozpoczęcie przy pętli autobusowej w Jagódkach o godz. 16.30. Skąd wyruszymy z modlitwą różańcową w stronę Kuźni, by tam sprawować Mszę św. o o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele.

7. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sobotę 14 października po Mszy św. wieczornej.

8. Za tydzień w niedzielę składka na potrzeby naszej parafii.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli. Niech miłość Boża umacnia nas

w ufnym spojrzeniu w przyszłość.