III Niedziela Wielkanocna – Biblijna 01.05.2022

Dziś 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Wszyscy jesteśmy na tej samej drodze co Piotr. Bóg wszystkich nas pragnie oczyścić z naszej pychy, a dać nam pewność miłości zmartwychwstałej, która mocniejsza jest niż śmierć, bo ona pokonała ją w sposób ostateczny i definitywny. Podobnie jak uczniowie, my też często spotykamy Chrystusa na drodze naszego ziemskiego życia. Zauważamy Go, jednak nie rozpoznajemy. Może to uczynić tylko ten, kto autentycznie Go kocha. Zaś kocha ten, kto potrafi Boga słuchać bardziej aniżeli ludzi.

Modlimy się dziś o błogosławieństwo Boże dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. Jednocześnie rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny . Zachęcamy do Lektury Pisma Świętego.

1. w poniedziałek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
    1. we wtorek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu modlimy się za Ojczyznę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30 – Msza za Ojczyznę; 17.00 – Msza św. z nabożeństwem majowym
    1. w środę, 4 maja wspomnienie Św. Floriana, męczennika,
    1. w piątek, 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

2.  We wtorek o godz. 17.00 Msza św., a następnie Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką.

3. Wyjazd do Łagiewnik na „Przywitanie pielgrzymów” we wtorek 3 maja o godz. 9.00 z parkingu     przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca.

4.  Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych na Mszę i nabożeństwo.

Gorąco zachęcamy, by wspólnie gromadzić się przy kapliczkach znajdujących się w różnych miejscach w parafii i śpiewać litanie do Matki Bożej. W maju Msze św. w ciągu tygodnia codziennie o godz. 17.00.

5.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca . W czwartek modlimy się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św.                     W  czwartek  spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w czasie spowiedzi zarówno w czwartek jak i w piątek. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

6.  Z posługą sakramentalną do chorych pojedziemy w piątek od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku.

7. W sobotę, 7 maja o godz. 10.00 Ks. Bp. Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do świeceń.

8.  W przyszłą niedzielę, 8 maja, ofiarami do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.

9.  Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus obdarza nas potrzebnymi łaskami.