II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

Góra Przemienienia jest miejscem, gdzie człowiek na nowo zachwyca się Chrystusem, na  nowo w sposób całkowicie świadomy wybiera Go jako Pana swojego życia. W świetle blasku pełni chwały Chrystusa, człowiek doznaje poczucia zachwytu. Z tego właśnie powodu Kościół kieruje nasze spojrzenie na górę Tabor w okresie wielkopostnym, kiedy podejmujemy trud nawrócenia, czyli wejścia na drogę zawierzenia Bożemu słowu na wzór Abrahama. Niejednokrotnie będzie to droga trudu i wyrzeczenia. Chodzi o to, abyśmy korzystając ze świadectwa Piotra, Jakuba i Jana, przypomnieli sobie nasze „Góry Tabor”, czyli te niezwykle ważne w życiu duchowym momenty, w których Bóg objawił się nam w sposób oczywisty.

1. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do  udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. Składka zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.W przyszłą niedzielę,  Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Drogę krzyżową poprowadzi Róża Rodziców za dzieci.
  1. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej.
  1. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Drogę krzyżową, a następnie Mszę św.. Natomiast młodzież ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.
  • Od przyszłej niedzieli i w następne rozprowadzane będą „paschaliki i baranki wielkanocne”. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świecę lub baranka wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 12 zł.
  1. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej.
  1. Akcja Katolicka jak co roku przeprowadza zbiórkę żywności w sklepach: Wizan i u P. Rakowskich oraz u  P. Łysoń Alicji na os. Praciaki, gdzie można zakupić artykuły spożywcze i słodycze dla potrzebujących na święta.  Takie artykuły można złożyć również w kościele do koszy przy bocznych ołtarzach. Akcja potrwa do 1 kwietnia.
  1. W związku z planowaną pielgrzymką do  Fatimy, Santiago de Compostela, Lizbony i innych miejsc prosimy, aby do 15 marca wpisać się na listę uczestników. Informujemy, że zostało niewiele miejsc wolnych. Organizatorzy chcą dokonać rezerwacji noclegów i biletów lotniczych. A zatem przy zapisach będzie pobierana zaliczka w wysokości 1500 zł.
  1. W niedzielę, 19 marca, odbędzie się w naszej parafii kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na leczenie Zosi zamieszkałej w Skawinkach, chorej na SMA. Wiele parafii włączyło się w pomoc tej dziewczynce. Nasza parafia również podejmuje uczestnictwo w tej akcji, polegającej na tym, że potrzeba upiec ciasta, które potem będą rozprowadzane przed kościołem. Ciasta będą przyjmowane, 18 marca w sobotę, od godz. 9.00 – 12.00 w strażnicy OSP w Rzykach. W imieniu Zosi i jej rodziców bardzo gorąco prosimy o pomoc.
  1. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Błogosławionej niedzieli i  Bożej mocy i opieki w duchowej pracy nad sobą.