II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

11.04.2021

Bóg ma miłosierdzie dla nas ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli wielkanocnej. Wciąż odczuwamy w życiu, że bez tego miłosierdzia sobie nie poradzimy, ponieważ zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i popadamy w poczucie bezsensu. W obliczu takich doświadczeń, staje przed nami Chrystus Zmartwychwstały, pokazuje swoje przebite ręce oraz otwarty bok. Pragnie, aby dotknęło nas Boże miłosierdzie, które na nowo daje pełnię życia. Z taką świadomością weźmy udział w dzisiejszym zgromadzeniu eucharystycznym.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Na wszystkich Mszach św. po ogłoszeniach adoracja i oddanie parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzisiaj o godz. 13.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Natomiast na Klimasce o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i ok. 15.30 Msza św. Zapraszamy serdecznie w imieniu rodziny opiekującej się kapliczką.
Dzisiaj także Akcja Krwiodawstwa, która jest kontynuacją krwiodawstwa rozpoczętą w tamtym roku z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Tym razem z racji przeżywanego Roku Jubileuszowego św. Jakuba i Roku św. Józefa oraz ciągle dziękując za świętego Jana Pawła II, hasłem akcji jest: Święci dzielą się życiem. Oddawanie krwi w godz. 9.00 – 13.00 w budynku OSP. Zapraszamy do włączenia się w oddanie krwi.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy.

3. W piątek, 16 kwietnia, przypada dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. Przyszła niedziela, 18 kwietnia, jest obchodzona jako Niedziela biblijna. W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy działalność Radia Diecezjalnego Anioł Beskidów.

5. Informujemy, że Pierwsza Komunia Święta według terminu planowana jest na 30 maja. Wszelkie zmiany z powodu pandemii ustalane będą na bieżąco z rodzicami dzieci komunijnych.
Kuria Bielsko – Żywiecka umożliwiła parafiom zgłoszenie o udzielenie sakramentu bierzmowania. Prośbę o udzielenie tego sakramentu wystosowaliśmy i czekamy na termin. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

6. Transmisje Mszy św. na stronie parafialnej są emitowane ze wszystkich Mszy św. i nabożeństw zarówno niedzielnych jak i tych sprawowanych w tygodniu. Wszystkie ważne informacje na stronie internetowej parafii w zakładce: aktualności.

7. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła. Składamy również podziękowania wszystkim, którzy trudzili się nad powstaniem folderu informacyjnego o parafii. Szczególna wdzięczność dla P. Artura Obozy za opracowanie tekstu oraz dla P. Wojciecha Mydlarza za projekt graficzny. Podziękowania składamy jednemu z naszych parafian, który wydrukował te informatory.

8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką

Świętując Dzień Pański pamiętajmy w ciągu tygodnia,

że Miłosierny Pan jest z nami i wzywa, abyśmy i my byli miłosierni.