Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Zesłania Ducha św. – 31.05.2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
31.05.2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w liturgii kończy okres wielkanocny. Uczniowie otrzymują Tego, który od Ojca i Syna pochodzi. Ten fakt umocnienia uwalnia ich od lęku i wszelkich obaw, a uzdalnia do głoszenia całemu światu Dobrej Nowiny. Prośmy o Ducha Świętego, aby nasza wiara i miłość każdego dnia zyskiwała nowego blasku.

a. W poniedziałek, 1 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 17.00. Składka na Dom Matki i Dziecka. Z racji Dnia Dziecka módlmy się za nasze dzieci.
b. W środę 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
c. W czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

2. Nabożeństwa czerwcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. zarówno porannej, jak i wieczornej. W niedziele nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. We wtorek, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Po nowennie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W I piątek Msza św. rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od 16.30 – 17.00, a w piątek od 16.00 – 17.00. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie zarówno w czwartek jak i w piątek podczas spowiedzi.
W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

5. Z posługą sakramentalną pojedziemy w piątek od godz. 9.00 do wszystkich chorych zapisanych na stałe. Jeżeli ktoś sobie nie życzy ze względu na epidemię, to prosimy zgłosić. Nowych chorych zgłaszamy do czwartku w zakrystii.

6. W niedzielę, 7 czerwca, Msza św. o godz. 14.00 przy kapliczce na Czarnym Groniu. Serdecznie zapraszamy’

7. W czwartek, 11 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Według wytycznych biskupa Ordynariusza można zorganizować procesję tylko wokół kościoła. Prosimy bardzo o przygotowanie ołtarzy mieszkańców tych osiedli, kiedy procesja szła od kościoła w stronę osiedla. Polaków, dwa lata temu. Pójdziemy trasą: Pierwszy ołtarz – przy kapliczce P. Prus (dawniej Młocków), Oś Za Kościołem (ten ołtarz przygotowują, jak zawsze, mieszkańcy tego osiedla). Drugi ołtarz – przy kapliczce w ogrodzie naprzeciw plebanii (przygotowują ci, którzy dawniej robili ołtarz przy skrzyżowaniu oś. Polaków z Praciakami). Trzeci ołtarz – przy kapliczce Miłosierdzia Bożego obok kościoła ( przygotowują ci mieszkańcy, którzy dawniej robili ołtarz przy przystanku). Czwarty ołtarz – przy budynku starej plebanii (przygotowują ci mieszkańcy, którzy dawniej robili ołtarz przy sklepie „Wizan”). Prosimy, aby sąsiedzi i wszyscy inni mieszkający na trasie procesji pomogli w przygotowaniu ołtarzy.

8. Planowana data Pierwszej Komunii św. we wrześniu, została po uzgodnieniu z rodzicami zmieniona na 21 czerwiec o godz. 11.00. Natomiast Rocznica I komunii św. dla klas czwartych będzie w Boże Ciało czyli 11 czerwca na głównej Mszy św. o godz. 9.30.

9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

10. Za wszystkie ofiary składane bezpośrednio księdzu lub na konto parafialne na potrzeby kościoła – bardzo dziękujemy.

11. Wszystkie ważne informacje dotyczące życia kościoła i parafii na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności.

12. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Niech Duch św. obdarzy nas swoimi darami
i umacnia we wszystkich dobrych postanowieniach.