III Niedziela Wielkanocna

26.04.2020

Dziś 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Jak kiedyś uczniowie zmierzający do wsi Emaus, dziś mamy okazję do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Pragnie nam Pisma wyjaśniać i zaprasza do wspólnego stołu, abyśmy napełnieni Bożą mocą, podjęli zadania bycia we współczesnym świecie świadkami wielkanocnego poranka

a. w środę, 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, Patronki Europy,

b. w piątek, 1 maja – wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tygodniu będą sprawowane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych w dozwolonej liczbie na Mszę i nabożeństwo. Na ten dzień biskup Bielsko – Żywiecki udziela dyspensy dotyczące obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

d. w sobotę, 2 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zostaje przeniesiona z dnia 3 maja, ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; 17.00. W tym dniu modlimy się za naszą Ojczyznę. Polecać będziemy również w modlitwie wszystkich Strażaków. Msza św. w intencji Strażaków i ich rodzin o godz. 15.00.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w piątek o 6.30 i 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek i w piątek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w czasie spowiedzi zarówno w czwartek jak i w piątek.

4. Z posługą sakramentalną pojedziemy w piątek od godz. 9.00 tylko i wyłącznie do tych chorych, którzy do czwartku zostaną zgłoszeni!! Prosimy mieć na uwadze wszelkie środki ostrożności!

5. Na spotkaniu trójek klasowych ustaliliśmy, że pierwsza komunia zostaje przeniesiona na 20 września 2020. Natomiast termin bierzmowania jest przesunięty i uzależniony od powrotu młodzieży do szkoły oraz od terminarza księży biskupów. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy wstanie podać daty.

6. Po Mszy św. można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką. Jest dostępna na stoliku pod chórem.

7. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła.

8. Mimo, że zwiększył się limit osób, które mogą przebywać w kościele / u nas 45 osób / to, nadal prosimy, by pozostać w domu. Trzeba mieć to na uwadze i liczyć się z tym, że przy większej liczbie nie zostaniemy wpuszczeni do kościoła. W kościele należ zachować  odległości – 2 metry od siebie .

9. Transmisje Mszy św. na stronie parafialnej ze wszystkich Mszy św. i nabożeństw zarówno niedzielnych jak i tych sprawowanych w tygodniu. Wszystkie ważne informacje na stronie internetowej parafii w zakładce: aktualności.

Życzymy dobrego wypoczynku niedzielnego i opieki Bożej na cały tydzień.