III Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019

Świat i nasze życie są nieraz skomplikowane: ciągle coś nami wstrząsa. Wobec tych sytuacji pojawiają się rożne pytania i wątpliwości: czy Bóg istnieje? Dlaczego dopuszcza cierpienie? Właśnie w takiej sytuacji słyszymy Jego zapewnienie, że o wszystkim wie, i ludzkie cierpienie jest Mu bliskie. Bóg objawia się ludziom poprzez Mojżesza, którego posyła jako wyzwoliciela Izraelitów, podając swoje imię: „Jestem, który Jestem” – jestem Bogiem zawsze istniejącym, który jest tu i teraz, Zbawicielem i Wybawicielem. Objawia się w Jezusie Chrystusie, który jest obecny razem z nami we wspólnocie eucharystycznej. Otwórzmy nasze serca na słowo Dobrej Nowiny, zapewniające, że On jest.

W zeszłą niedziele do puszek na misje Ad Gentes zebraliśmy 1527 zł., a na potrzeby naszego kościoła 8080 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne, Bóg Zapłać.

1. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. Składka zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. Za tydzień w niedzielę nie będzie drogi krzyżowej o godz. 14.00 ze względu na rekolekcje!!

2. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza św. Zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej i Mszy św.

3. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Ofiara zbierana w tym dniu jest przeznacza na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 27. rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół diecezjalny Zapraszamy do udziału we Mszy św.

4. W sobotę, 30 marca, wieczorną Mszą św. rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi ks. dr hab. Robert Samsel. Program rekolekcji jest umieszczony w gazetce parafialnej, w internecie oraz w gablotce parafialnej. Prosimy, by zapoznać się z planem i znaleźć czas na spotkanie z Bogiem w Jego słowie. Rodziców prosimy, aby zadbali o udział dzieci i młodzieży gimnazjalnej w rekolekcjach. Dzieci i młodzież mają wolne od zajęć szkolnych. Obecność na rekolekcjach obowiązkowa, jak w ubiegłym roku.

5. Po Mszach są rozprowadzane świece – Paschaliki oraz baranki wielkanocne. Pieniądze z tej akcji charytatywnej przeznaczone będą dla potrzebujących. Minimalna ofiara to 5 zł.

6. Od przyszłej niedzieli Dzieci Maryi po Mszach będą rozprowadzać kartki świąteczne, które sami wykonali. Serdecznie zapraszamy do nabycia tych naprawdę pięknie zrobionych kartek.

7. Jak, co roku w naszej parafii organizowana jest akcja charytatywna, która ma na celu pomóc potrzebującym. W sklepach Państwa Rakowskich i Supermarkecie „Wizan” będą zbierane dary. Również tu w kościele przy stopniu ołtarzowym z prawej i lewej strony od jutra zostaną umieszczone kosze. Można też złożyć dar pieniężny na ten cel. Akcja potrwa od 25 marca do 14 kwietnia.

8. Przypominamy, że zapisy na VII Pieszą  Diecezjalną Pielgrzymkę do Łagiewnik trwają do 31 marca br. Osoby zdecydowane proszone są o uregulowanie wpłat i formalności w zakrystii.

9. W dn. 6 kwietnia 2019r. w Bielsku-Białej Hałcnowie – w Bazylice Matki Bożej Bolesnej odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych Rodziców. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii u p. Kościelnego lub u Małgorzaty Fryś. Szczegóły na plakacie w gablotce i w gazetce parafialnej.

10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką oraz gazetkę parafialną w której znajduje się plan rekolekcji parafialnych.

Radosnej niedzieli i miłego odpoczynku, a nade wszystko łaski Bożej, aby się  nawrócić..