Ogłoszenia duszpasterskie:

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

19.04.2020

Bóg ma miłosierdzie dla nas ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli, która kończy czas oktawy Wielkanocy. Nieustannie odczuwamy w życiu, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ często zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i niezadowoleni. Czasami czujemy się bezsilni, zmęczeni, wypaleni. Jesteśmy bezradni, gdy nasza ziemska wędrówka dobiega końca. Miłosierdzie Boże dotknęło nas w Jezusie Chrystusie, abyśmy mieli życie. Otwórzmy nasze serca na oczyszczającą moc miłosierdzia Bożego.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Dziś o godz. 13.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

a. w czwartek, 23 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski .
b. w sobotę, 25 kwietnia – święto Św. Marka, ewangelisty

3. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

4. W przyszła niedziela, 26 kwietnia, jest obchodzona jako Niedziela biblijna.

5. Informujemy, że termin Pierwszej Komunii Świętej ulegnie zmianie. Pierwsza Komunia możliwa po powrocie dzieci do szkół. Najprawdopodobniej będzie to realne dopiero po wakacjach. We wtorek, 21 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej prosimy o przybycie na spotkanie trójki klasowe w celu ustalenia terminu Pierwszej Komunii Świętej.
Również wszystkie terminy udzielania sakramentu bierzmowania zostają przełożone do czasu powrotu do szkół. Prawdopodobnie dopiero po wakacjach.

6. Od 20 kwietnia aż do odwołania zmienia się limit osób, które mogą przebywać w kościele. Od poniedziałku będzie to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. W naszym kościele będzie mogło przebywać 45 osób oprócz odprawiających. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem.

7. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

8. Transmisje Mszy św. na stronie parafialnej będą ze wszystkich Mszy św. i nabożeństw zarówno niedzielnych jak i tych sprawowanych w tygodniu.

9. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła. Zdajemy sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i rozumiemy, że wielu z was też nie ma łatwo. Tym bardziej dziękujemy za zrozumienie faktu, że parafia musi funkcjonować, a to związane jest z wydatkami. Bez ofiar trudno utrzymać parafię. Jeszcze raz składamy Bóg zapłać za każdą kwotę przekazaną na cele religijne.

10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką i gazetkę parafialną w formie papierowej. Gazetka dostępna także w formie elektronicznej na naszej stronie internetowej w zakładce – aktualności.

Świętując Dzień Pański pamiętajmy w ciągu tygodnia,

że Miłosierny Pan jest z nami i wzywa, abyśmy i my byli miłosierni.