Ustanowienie nowych ministrantów

wpis w: Aktualności | 0

W czwartek podczas Eucharystii przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość. Sześciu młodych chłopców zostało ustanowionych nowymi ministrantami w naszej parafii. Przez kilka miesięcy już służyli przy ołtarzu jako kandydaci. Przypatrywali się jak wygląda posługa ministranta „od kuchni”.   Obserwowali starszych kolegów, jak oni wykonują poszczególne posługi. Dla parafii zawsze to jest święto, gdy nowi chłopcy chcą zostać ministrantami i służyć Panu Bogu. Gratulujemy im odwagi w podjęciu tej decyzji. Jest to piękna posługa i przygoda, która uczy obowiązkowości, punktualności, współpracy z innymi. A nade wszystko przybliża do Boga   i mobilizuje, by w swoim postępowaniu jeszcze bardziej kierować się   miłością Boga i bliźnich. Oto nowi ministranci:

Beer Franciszek

Gibas Szymon