Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – 21 czerwiec 2020r.

wpis w: Aktualności | 0

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – 21 czerwiec 2020r.

W naszej parafii w ostatnią niedzielę, można by powiedzieć, że wreszcie, odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której, dzieci z trzecich klas Szkoły Podstawowej przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Wreszcie, bo epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany komunijne z miesiąca maja. Ale udało się. Dzieci przez dwa tygodnie sumiennie przygotowywały się, już praktycznie, do tej uroczystości. Próby ustawienia, śpiewu, czytań i podziękowań były po to by nasza uroczystość była dobrze i pięknie przeżyta.

Nadszedł moment kulminacyjny, sobotnia spowiedź oraz Pierwsza Komunia. Mszy przewodniczył nasz ksiądz Proboszcz Krzysztof Moskal. na początku błogosławieństwo rodziców przed kościołem, to ten moment najbardziej wzruszający dla mamy i taty. Procesyjnie dzieci, wraz z rodzicami, weszły do świątyni, przepięknie udekorowanej. Każde dziecko miało swoją rolę w tej uroczystej Mszy. Albo czytało, albo coś niosło, tak by konkretnie włączyć się w Eucharystię. Wszystko poszło przepięknie. Gratulujemy dzieciom, rodzicom i chrzestnym i życzymy, aby Pan Jezus zawsze gościł w ich sercach i prowadził drogami miłości Boga i bliźniego w codzienności.