Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Marii Panny Matki Pocieszenia, podziękowanie za dar plonów.

wpis w: Aktualności | 0

W niedzielę, 1 września, w naszej parafii odbył się odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. W tym dniu dziękowaliśmy również Panu Bogu za dar tegorocznych plonów i za wszystkich pracujących na roli, prosząc jednocześnie o to, aby nikomu nie zabrakło codziennego pożywienia. Uroczystość uświetniły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe: Strażaków, Górników, Honorowej Straży NSPJ. Dodatkową oprawą sumy odpustowej była piękna dekoracja z tegorocznych plonów oraz poczęstunek z wypieków przygotowanych przez nasze Gospodynie. Gościem honorowym uroczystości był wieloletni, już emerytowany proboszcz naszej parafii – ks. kan. Jan Nalepa. Podczas wygłoszonej homilii wspominał w ciepłych słowach naszych parafian i swoją wieloletnią posługę kapłańską w naszym kościele.