Uroczystość NMP Królowej Polski

wpis w: Aktualności | 0

            Miesiąc maj kojarzy nam się z pięknymi barwami przyrody, budzącej się do życia po zimowym śnie. Rozkwitają kwiaty i drzewa.     Śpiew ptaków, jakby głośniejszy. Szum wody, jakby bardziej uspokajający. Słychać pszczoły, które zabierają się do pracy, by cieszyć oko  i podniebienie pszczelarzy. Słońce, jakby bliżej nas ogrzewa nasze twarze. Ale miesiąc maj kojarzy się, nam wierzącym, z osobą Maryi, gdyż jest jej poświęcony. Każdego dnia w kościołach    i przy przydrożnych kapliczkach rozbrzmiewa dźwięk Litanii Loretańskiej.

W naszej Ojczyźnie na początku maja obchodzimy wielką uroczystość: Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Otaczamy modlitwą wszystkich Polaków, na czele ze sprawującymi władze, aby pamiętali o korzeniach chrześcijańskich i kierowali się zasadami moralnymi płynącymi od samego Boga.

W naszej parafii tradycyjnie, 3 maja, odbyła się Msza w intencji Ojczyzny. Tłumnie zebraliśmy się w naszym kościele, by prosić o opiekę Maryi i dziękować za Jej troskę matczyną. Podczas uroczystości władzę samorządową reprezentowała Pani Sołtys. Były obecne poczty sztandarowe Strażaków, Honorowej Straży NSPJ oraz przedstawicielki z Koła Gospodyń Wiejskich.

Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się pod pomnik upamiętniający żołnierzy z Rzyk, którzy oddali życie w walce podczas I Wojny Światowej, a wykonany i postawiony w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Tam odśpiewaliśmy Hymn oraz złożyliśmy wieńce i znicze. Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Cieszył się, że pamiętamy o naszej Ojczyźnie oraz modlimy się i podejmujemy wysiłek, by Polska była silna i przesiąknięta miłością Boga i bliźniego.