Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa

wpis w: Aktualności | 0

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa

W roku ubiegłym obchodząc Uroczystość Bożego Ciała podążaliśmy skróconą trasą, wynikającą z obostrzeń epidemicznych. Na szczęście ten rok przyniósł możliwość zorganizowania procesji w tradycyjny sposób.

O godzinie 9.30 rozpoczęła się Eucharystia, po której zaplanowana była procesja ulicami naszej miejscowości. Ks. Proboszcz w kazaniu przypomniał nam, jak wielkim skarbem jest realna obecność Jezusa w sakramentach, szczególnie w Eucharystii, pod postacią chleba i wina. Opowiedział historię powieszonego kawałka nadpalonego materiału z munduru strażackiego. Ten mundur należał do strażaka, który poniósł śmierć ratując życie dziecka. Rodzice w duchu wdzięczności powiesili na ścianie ten kawałek spalonego mundury. On ciągle  przypominał im, to ważne wydarzenie.  To opowiadanie nam pokazało, że patrząc   na krzyż i na białą hostie, widzimy w nich też ofiarę z życia – życia Jezusa, oddanego za nas na drzewie krzyża.

Po Eucharystii uformowaliśmy procesję i podążyliśmy za Jezusem, prosząc Go o błogosławieństwo dla naszych domostw i rodzin. Przemierzaliśmy z Nim nasze ulice, którymi każdego dnia wędrujemy do pracy, szkoły czy sklepu. Jezus uświęca nasz dzień naszą codzienność. My tylko musimy Go zaprosić, by mógł zagościć w naszym życiu. Najlepszą okazja uczczenia tej przepięknej uroczystości, jest właśnie przyjęcie Jezusa do swojego serca, by On,  je przemieniał i oczyszczał.

Udekorowana trasa procesji  i wspólny śpiew pieśni eucharystycznych, był manifestacją naszej wiary. To wszystko pomagało nam lepiej przezywać tę procesję. Przy czterech ołtarzach odczytaliśmy fragmenty ewangelii, które mówiły nam o chlebie – doczesnym i wiecznym, oraz o tym, żebyśmy byli w jedności – razem podążając do dobra wspólnego.