Turniej Dekanalny w piłkę nożną

wpis w: Aktualności | 0

W ten piękny słoneczny dzień, przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii, mieli okazję do wzięcia udziału i reprezentowania parafii św. Jakuba Apostoła w Rzykach w Turniej Piłki Nożnej o Puchar Księdza Dziekana Dekanatu Andrychowskiego. O 9 rano zaczęliśmy turniej  od wspólnej modlitwy. Następnie szybka rozgrzewka i rozpoczęcie rozgrywek. Chłopcy dali z siebie wszystko i pokazali serce na boisku podczas każdego meczu. Było dużo zabawy i radości ze zdobytych bramek.

W lektorach młodszych przystąpiło 9 drużyn. Zostały rozlosowane zespoły do 3 grup po trzy zespoły. Mistrz grupy otrzymał bezpośredni awans do półfinału oraz jedna najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Wśród lektorów zwyciężyła ekipa z Targanic, która w finale pokonała reprezentantów   parafii Św. Macieja w Andrychowie. Trzecią lokatę wywalczyła ekipa z Zagórnika. Na końcu turnieju odbyło się wręczenie nagród oraz pucharów. Nam niestety tym razem zabrakło trochę szczęścia, bo skończyliśmy rozgrywki na 4 pozycji. Ale wśród naszych zawodników królem strzelców turnieju został Nikodem Cibor.

Jesteśmy dumni z młodych piłkarzy i gratulujemy im z całego serca, walki do ostatniego gwizdka!