Tegoroczne obchody Dni Krzyżowych w naszej Parafii.

wpis w: Aktualności | 0

Dni Krzyżowe obchodzone są tradycyjnie w poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Modlitwie towarzyszy zwykle procesja błagalna wiernych, którzy udają się z kościoła głównego do przydrożnych kaplic i krzyży. Poniżej plan tegorocznych obchodów Dni Krzyżowych w naszej Parafii:

  • w poniedziałek, 27 maja, o godz. 17.00: Msza św. w kościele, a następnie procesja do kapliczki naprzeciw posesji P. Młocków;
  • we wtorek, 28 maja, o godz. 17.00: Msza św. przy Kuźni w Jagódkach i modlitwy o urodzaje;
  • w środę, 29 maja, o godz. 17.00: Msza św. w kościele, następnie modlitwy o urodzaje przy krzyżu koło kościoła i kapliczce naprzeciw plebanii.

Wszystkich zachęcamy do udziału w uroczystościach modlitewnych Dni Krzyżowych.