Podwójny Jubileusz w Święto Dziękczynienia za św. Jana Pawła II i ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

wpis w: Aktualności | 0

W niedzielę, 2 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 9.30 przeżywaliśmy XII Święto Dziękczynienia za św. Jana Pawła II i Jego pontyfikat oraz za Sługę Bożego ks. Prymasa  Stefana Wyszyńskiego, który wiele lat przewodził kościołowi w Polsce. Odznaczał się przy tym mądrością w pasterzowaniu wiernym, chroniąc ich  przed demoralizacją i złem komunizmu. W tym właśnie dniu dziękowaliśmy również za 30 lat święceń kapłańskich ks. Krzysztofa – proboszcza oraz obchodziliśmy 20. rocznicę święceń ks. Jana – wikariusza.

Mówiąc za Maryją, wielkie rzeczy Pan Bóg uczynił dla nas, dając nam w swojej opatrzności dar kapłaństwa, dzięki któremu sprawy Boże łączą się ze sprawami ludzkimi, a te są uświęcane  błogosławieństwem i mocą kapłaństwa samego Jezusa Chrystusa. Nawet przy całej ludzkiej słabości one zawsze mają moc Boską.

Dlatego też w tym szczególnym dniu dziękowaliśmy za tę moc, która płynie przez naszych kapłanów, i życzyliśmy im potrzebnych darów Chrystusa Najwyższego Kapłana na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.