Słowo o Nowennie do Matki Bożej Pocieszenia.

wpis w: Aktualności | 0

Od 7 maja rozpoczęliśmy odprawianie w naszej parafii Nowenny do Matki Bożej Pocieszenia. Dlaczego? Ponieważ potrzebna jest stała modlitwa. Ponadto w głównym ołtarzu naszego kościoła widnieje obraz wykonany na wzór Matki Bożej z Bazyliki Santa Maria Maggiore w Rzymie, który należy do najbardziej znanych i czczonych wizerunków Maryi na świecie. Zwany jest on Salus Populis Romani, co tłumaczy się jako Ocalenie ludu rzymskiego /w Polsce wizerunek ten zwany jest Matką Bożą Śnieżną/. Warto co tydzień  modlić się przez wstawiennictwo Maryi w różnych naszych potrzebach.

Często Matkę Boża Śnieżną zwano również Matką Bożą Pocieszenia, stąd prawdopodobnie w naszym ołtarzu nadano Jej właśnie taki tytuł.

Pragniemy zatem bardziej rozpowszechnić Jej kult w naszej Parafii, a jednocześnie prosić, by była  naszym ocaleniem, tak jak to było w przypadku ludu rzymskiego, i aby miała nas zawsze w swojej opiece.

Matka Boska Śnieżna jest patronką kobiet oczekujących poczęcia, ludzi dotkniętych chorobami oczu, sportowców i turystów.

Zechciejmy przychodzić na tę Nowennę, którą będziemy odmawiali w każdy wtorek o godz. 17.00. Po zakończeniu Nowenny odprawiana będzie Msza św. Podczas tej modlitwy polecać będziemy wszystkie bieżące sprawy kościoła, a także nasze prośby i dziękczynienia, które można składać do skarbonki pod chórem obok krzyża. Co tydzień karteczki z prośbami będą wyjmowane ze skarbonki i odczytywane podczas Nowenny.

W każdy drugi wtorek miesiąca będzie sprawowana tzw. Msza święta nowennowa. Czasami potrzebna jest natychmiastowa modlitwa – na przykład w sytuacji, gdy wydarzyło się coś złego lub gdy chcemy podziękować za jakieś łaski. Będzie można zatem zamawiać intencje na tę Mszę św. za drobną ofiarą, nawet dzień przed Nowenną.

W trakcie Mszy nowennowej będziemy także polecać zmarłych, ze względu na dużą ilość intencji pogrzebowych. Oznacza to, że oprócz tych planowanych około 10-ciu intencji,  które jesteśmy w stanie odprawić, będziemy także wpisywać na  Msze nowennowe intencje za zmarłych.

Zachęcam do modlitwy i wierzę, że przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszenia, naszej Pani Rzyczańskiej, będą się dokonywały sprawy Boże i cuda – przede wszystkim te duchowe.

                                                                                                                                                                                          /ks. Krzysztof – proboszcz/