Sakrament Bierzmowania w naszej parafii

wpis w: Aktualności | 0

Sakrament Bierzmowania w naszej parafii

 

Po długim okresie oczekiwania, spowodowanego epidemia koronawirusa, można by powiedzieć, że wreszcie nasza młodzież doczekała się udzielenia sakramentu bierzmowania. Młodzi już prawie rok temu opuścili mury naszej szkoły, przenosząc się do szkół ponadpodstawowych rozsianych w naszej okolicy. Jednak dopiero teraz, decyzją biskupa, na nowo mogły się odbywać uroczystości związane z sakramentem bierzmowania. Nasza parafia po skonsultowaniu się  z Biskupem Ordynariuszem, ustaliła termin bierzmowania na sobotę 22 maja. Ciągle obowiązujące ograniczenia spowodowały, że uczniowie jednej klasy musieli zostać podzieleni na dwie grupy, tak, aby rodzice  i świadkowie mogli wziąć udział w przeżywanej Eucharystii. Przez kilka dni młodzież uczestniczyła w próbach, by ta uroczystość przebiegła jak najpiękniej.

Biskup Roman przypomniał im w homilii o odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła i o tym, że od nich zależy jak ten Kościół będzie wyglądał za 20 czy 50 lat. Mówił im o tym, że bierzmowanie nie jest jak tabletka, która po zażyciu samoistnie będzie działać. Potrzebna jest współpraca z łaską sakramentu, który ma umocnić i dać siłę do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.  Nie można zapomnieć o modlitwie i uczestnictwie w życiu Kościoła jakim są sakramenty pokuty i eucharystii. One nas ożywiają i nawet, gdy pobłądzimy, przyprowadzą nas z powrotem do miłości Boga i bliźniego. Młodzież wyraziła chęć przyjęcia sakramentu, wyrzekła się zła i wyznała wiarę w Boga, potwierdzając to słowem AMEN – niech tak się stanie.

Życzymy naszej młodzieży wielu Bożych łask na dalsze lata wędrówki przez życie z Bogiem. Niech Duch Święty, który ich umocnił sakramentem bierzmowania, daje im siłę do walki w swoim życiu o sprawy Boże. Niech pamiętają, że zawsze w Kościele czeka na nich Bóg pełen miłości i miłosierdzia.