Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

wpis w: Aktualności | 0

Miesiąc maj zawsze jest bogaty w różnorakie uroczystości i wydarzenia parafialne. Odbywają się nabożeństwa ku czci Matki Bożej, Pierwsze Komunię Święte czy rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie.

W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie czwartych klas na nowo ubrali się w przepiękne białe stroje komunijne, by uczcić tę rocznicę. W naszym życiu   obchodzimy urodziny, wspominamy zawarcie małżeństwa, przypominamy sobie ważne wydarzenia z życia. Tak samo chcieliśmy odnowić w sobie radość z tego że już od roku     Jezus zagościł w sercu naszych dzieci. Jest to okazja to tego, by odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy dobrze ten rok przeżyłem? Czy rzeczywiście pogłębiłem swoją przyjaźń z Jezusem?

Przez ten rok wiele dzieci systematycznie uczestniczyło w niedzielnej eucharystii, wielu nabożeństwach. Wielu pięknie i systematycznie wykonało 9 pierwszych piątków miesiąca, i ten ich wysiłek został złożony w darach ołtarza na Mszy Rocznicowej.

Życzymy uczniom czwartych klas dalszej wytrwałości w odnajdywaniu Boga w swoim życiu oraz pielęgnowania tego wyjątkowego daru, jakim jest Komunia Święta.